ZDARZYŁO SIĘ

2012/2013


WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

LISTOPAD

5.11: badanie przyrostu umiejętności z języka angielskiego dla klas II.

7.11: odbyły się Szkolne Zawody w Tenisie Stołowym przeprowadzone przez panią Marlenę Kukier.
Wyniki:

Wśród dziewcząt I miejsce zjęła Ula Konatowska z Ic, która rywlizowała z chłopcami :)

8.11: na drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym w Więckach I miejsce zajęła reprezentacja Helwinga w składzie: Damian Kokocha, Tomek Wasilewski. Gratulujemy! Opiekunem naszego duetu była pani Marlena Kukier.

8.11: odbył się Szkolny Konkurs na Pracę Stylistyczną, którego organizatorami byli pani Grażyna Poddubik i pan Dariusz Polonis.
Wyniki:

12.11: odbył sie apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przygotowany przez panie Beatę Karwowską, Marlenę Kukier oraz pana Sławomira Dobrowolskiego. Dzień ten był w naszej szkole również Dniem Polskim.


więcej...

12.11: miło mi zawiadomić, że pani Małgorzata Ambrosiewicz otrzymała wyróżnienie w III edycji konkursu na najlepsze zajęcia pozalekcyjne o tematyce astronomicznej "A jednak się kręci" zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Astronomiczne oraz Instytut Fizyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zajęcia te odbywają się w naszym Gimnazjum i serdecznie zachęcamy do udziału w nich, a pani Małgorzacie serdecznie gratulujemy!

13-15.11: próbny egzamin gimnazjalny.

14.11: klasy 1a oraz 1b pojechały na wycieczkę do Olsztyna. W programie jest spektakl w Teatrze im.S.Jaracza oraz wizyta w Planetarium. Opiekunkami są panie Joanna Dyczewska, Jolanta Subocz i Jolanta Górska.

16.11: na indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym w Więckach I miejsce zajął Damian Kokocha, a II Tomek Wasilewski. Ula Konatowska wśród dziewcząt była czwarta. Gratulujemy! Opiekunem naszej reprezentacji była pani Marlena Kukier.

20.11: 19 listopada siatkarki pojechały na zawody rejonowe do Bartoszyc. Dziewczęta pierwszy mecz rozegrały z gospodarzami, lecz jak co roku zespół ten jest nie do pokonania (1:2). Następnie zagrały mecz z zespołem z Gimnazjum nr 2 w Kętrzynie, w którym pokazały, że lubią wygrywać ponieważ wygrały 2:0. Trzeci mecz był również z zespołem z Kętrzyna, z Gimnazjum nr 1. Wynik był taki sam jak w poprzednim meczu. Na końcu gimnazjalistki zagrały mecz z Kandydami, wygrywając ponownie 2:0. Ostatecznie dziewczęta zajęły 2 miejsce i awansowały do dalszych eliminacji. Można dodać, że mocną stroną drużyny jest ich zagrywka.
Skład zespołu: Magda Kowalik (kapitan), Weronika Gasperowicz, Paulina Hawrylak, Hania Biłas, Wiktoria Jewuła, Paulina Faber, Wiktoria Mociągowska, Angelika Kopiczko oraz Laura Giczewska. Trenerką jest Pani Ula Jańczuk. Serdecznie gratulujemy!

20.11: grupa łączona z klas 1d, 1e, 1f, 2e, 2g pod opieką pań Marleny Kukier i Wioletty Balewicz pojechała do Warszawy. W programie wycieczki zwiedzanie Stadionu Narodowego i Muzeum Chopina oraz spektakl w teatrze Roma "Deszczowa piosenka".


więcej...

21.11: 19 listopada odbył się Szkolny Konkurs Historyczny "11 Listopada", w którym wzięli uczniowie z klas IIg, IIIa, IIIc.
Wyniki:

Gratulujemy! Organizatorami konkursu byli pani Joanna Dyczewska i pan Krzysztof Marcinkiewicz.

23.11: Tomek Wasilewski i Damian Kokocha na rozegranych w Lidzbarku Warmińskim Mistrzostwach Rejonu w drużynowym tenisie stołowym szkół gimnazjalnych zajęli II miejsce i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Rok temu na etapie rejonowym chłopcy zdobyli IV miejsce. Gratulujemy sukcesu i postępu! Opiekunem drużyny był pan Andrzej Gordziewicz.

26.11: uroczyste otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego z udziałem m.in. Wojewody Warmińsko- Mazurskiego Mariana Podziewskiego i Burmistrza Miasta Węgorzewa Krzysztofa Piwowarczyka.


więcej...

28.11: 27 listopada 2012r. odbyły się eliminacje do powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS. Konkurs organizowany jest przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Węgorzewie. W szkolnym etapie konkursu wzięli udział:

Laureatami szkolnego etapu konkursu zostały: Wymienione uczennice będą reprezentowały naszą szkołę w powiatowym Konkursie Wiedzy o HIV/AIDS. Gratulujemy! Organizatorką etapu szkolnego była pani pedagog Regina Flis.

28.11 (środa): dyskoteka andrzejkowa (godz. 16.30- 19.00)


więcej...

30.11: Klasa IIe wraz z wychowawczynią, panią Wiolettą Balewicz, gościła już po raz drugi uczniów z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgorzewie. Tym razem byli to uczniowie podstawówki. Celem spotkania było otwarcie się na drugiego człowieka, przekazanie uśmiechu i radości poprzez zabawę. Wspólnie spędzony czas, to nie tylko wróżby andrzejkowe i poczęstunek, ale niezwykła lekcja tolerancji, empatii, lekcja dawania siebie innym a także POKORY wobec życia.


więcej...

Powrót na początek strony