ZDARZYŁO SIĘ

2012/2013


WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

GRUDZIEŃ

3.12: Każda szkoła w piątki kończy swoją działalność, ale nie węgorzewskie gimnazjum.
Dnia 30 listopada na szkolnej auli odbyła się noc filmowa, w której wzięło udział 44 uczniów i 4 nauczycieli-opiekunów (ks. Rafał Chwałkowski, p. Krzysztof Marcinkiewicz, p. Monika Ekiert-Jezusek i ks. Robert Wielgat), którzy poświęcili nam swój czas. Pomysłodawcy: Ola Furtak, Bartłomiej Pawłowski oraz Artur Rogiński (Samorząd Uczniowski) mieli wiele spraw organizacyjnych do załatwienia. Kiedy już dopełnili wszystkich formalności, w piątkowy wieczór o godz. 18.00 drzwi szkoły zostały zamknięte i rozpoczęła się projekcja.
W przerwach rozmawialiśmy na temat każdego filmu oraz relaksując się nabieraliśmy sił na kolejny seans.
Pierwszym filmem, który obejrzeliśmy był „Na zachodzie bez zmian" . Ukazywał bezsens każdej wojny.
Następnym filmem był „Hair" - wspaniały musical, również o tematyce antywojennej, przeplatany dużą dawką pozytywnej muzyki.
Była już sobota, kiedy zaczęliśmy oglądać trzeci film. Dla rozbudzenia była to polska komedia „Superprodukcja". Zmęczenie dawało się już we znaki, więc niektórzy zasnęli.
Ostatnim filmem był dramat „Zielona strefa", ukazujący złożoność konfliktu bliskowschodniego. Po tym filmie wszyscy grzecznie położyli się i spali smacznie przez 3 godzinki.
Obudził nas budzik księdza Rafała, który wszystkich postawił na nogi. Ostatnim akcentem nocnego szkolnego maratonu filmowego było sprzątanie i składanie materacy.
Dzięki wspólnie obejrzanym bardzo wartościowym filmom i naszym opiekunom, wiele się dowiedzieliśmy i nauczyliśmy o życiu oraz o otaczającym nas, często skomplikowanym, świecie. Wszyscy uczestnicy bardzo chwalą piątkowo-sobotnie spotkanie, które pozostanie na pewno na długo w naszej pamięci.
Mamy nadzieję na rychłą powtórkę.


Ola Kalfas


więcej...

3.12: dnia 1.12.2012r., siatkarki naszego Gimnazjum uczestniczyły w mikołajkowym turnieju o Puchar Burmistrza Kętrzyna zorganizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Kętrzynie.
Drużyna w składzie : Magda Kowalik, Weronika Gasperowicz, Paulina Hawrylak, Hania Biłas, Gabrysia Kulikowska i Wiktoria Jewuła zajęła I miejsce. W turnieju brały udział drużyny z Kętrzyna, Wydmin i Barcian.
Wyniki :

Paulina Faber została najlepszą zawodniczą turnieju. Gratulujemy sukcesu!
Przed drużyną udział w ważnym turnieju regionu warmińsko-mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego, na którym dziewczęta zmierzą się z wicemistrzyniami Województwa- drużyną z Bartoszyc. Trenerką zespołu jest pani Urszula Jańczuk. Powodzenia!

5.12: reprezentacja Helwinga w piłce ręcznej chłopców zajęła III miejsce na Mistrzostwach Województwa LZS rozegranych w dniu wczorajszym w Karolewie.
Skład drużyny:
A oto szczegółowa relacja z turnieju:
Karolewo było gospodarzem mistrzostw województwa warmińsko- mazurskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w piłce ręcznej szkół gimnazjalnych chłopców. Do turnieju po wcześniejszych eliminacjach rejonowych awansowały drużyny Olecka, Lubawy, Morąga i Węgorzewa.
Turniej stał na dość wysokim poziomie. Morąska drużyna grająca w lidze wojewódzkiej (tegoroczny zwycięzca) była nie do pokonania. Wygrała kolejno z Oleckiem 14:4 , Lubawą 18:6 i Węgorzewem 16:10. Pozostałe drużyny grały na tym samym poziomie.
Nasi gimnazjaliści rozpoczęli turniej meczem z Oleckiem, który zakończył się remisem 12:12. Następnie zagraliśmy z Lubawą i przegraliśmy 11:13. Był to dla nas niezwykle pechowy mecz: co rzut na bramkę to słupek, poprzeczka lub bramkarz. Taki jednak jest sport.
Mecz między Lubawą a Oleckiem zakończył się wygraną tej pierwszej 17:9. Dlatego też o trzecim miejscu zadecydował bilans bramkowy, który węgorzewski Helwing miał lepszy. W ten sposób uczniowie węgorzewskiego Gimnazjum zdobyli brązowy medal.
Chciałbym podziękować chłopakom za zaangażowanie w treningi, mocną i odważną walkę na meczach i co najważniejsze, za to, że chcą grać.
Dziękuję również Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Węgorzewie za wszelaką pomoc w organizacji wyjazdów.

Trener drużyny- Krystian Paluch

5.12: odbyło się szkolenie w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej dla klas I zorganizowane przez księdza Rafała Chwałkowskiego.


więcej...

6.12: Julia Łapo (IIg), uczennica pani Grażyny Cieślik, zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Gratulujemy!

6.12: klasy IIIg oraz Ia, Ib, 2d przygotowały wraz z paniami: Dorotą Jurkiewicz, Grażyną Cieślik i Iwoną Grzeszczyk Dzień Amerykański.


więcej...

6.12: reprezentacja Gimnazjum wzięła udział w II Międzynarodowym Festiwalu Nauk Przyrodniczych zorganizowanym przez wegorzewskie Liceum Ogólnokształcące.
W skład reprezentacji weszli:

biologia (opiekun: Agnieszka Linkiel)

fizyka (opiekun: Andrzej Zubkowicz) chemia (opiekun: Wioletta Balewicz) Wszyscy zawodnicy pisali test indywidualny ze swoich przedmiotów oraz prezentowali przygotowane doświadczenie (fizyka, chemia) lub plakat o teamtyce ekologicznej (konkurencje drużynowe). W teście z biologii I miejsce zajęła Ola Hubacz, z fizyki I miejsce zajął Maciek Bydelski, a z chemii Ania Klimowicz była II.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i ich opiekunom sukcesu!


więcej...

6.12: w dniu swoich imienin szkołę tradycyjnie odwiedził Święty Mikołaj wraz ze śnieżynkami, i obdarował nas cukierkami:)


więcej...

7.12: uczniowie klasy sportowej (1f) Gimnazjum w ramach lekcji w.f . uczą się i doskonalą umiejętności pływackie. Zajęcia odbywają się na basenie hotelu „Ognisty Ptak” pod okiem Uli Jańczuk, Krystiana Palucha i Roberta Jarosza.


więcej...

10.12: Rafał Gapoń (IIIe), uczeń pani Katarzyny Szumskiej, zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Gratulujemy!

13.12: Adam Żołondek (IIIa), uczeń pani Ewy Szarmacher, zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Gratulujemy!

13.12: trójka naszych uczniów wzięła udział w rozegranym w Augustowie finale II Konkursu Matematyczno- Przyrodniczego dla uczestników II edycji projektu Mały Archimedes. Zawody odbyły sie w dniu 8.12.
Nasi reprezentanci, zwycięzcy eliminacji szkolnych, to Adam Żołondek, Piotr Skłodowski i Marta Drożyner. Najwyższy wynik w naszej grupie uzyskał Adam (36 pkt.). Opiekunem grupy była pani Wioletta Balewicz.

14-15.12: W dniach 14 i 15 grudnia odbyła się wycieczka szkolna do Warszawy. Jej organizatorami i opiekunami byli ks. Rafał Chwałkowski i p. Krzysztof Marcinkiewicz. Grupa liczyła 40 osób.
„Warszawski maraton” grupa rozpoczęła w piątek rano od odwiedzin siedziby stacji TVN 24. Tam oprowadzał nas p. Bogdan Rymanowski, znany dziennikarz, prowadzący takie programy jak „Jeden na jeden” czy „Kawa na ławę”. Zobaczyliśmy m.in. nowe studio TVN 24 oraz najnowocześniejszy w Europie megabim (wielki telebim cyfrowy – wykorzystywany np. podczas „Faktów” TVN). Kolejnym punktem naszej wycieczki było warszawskie Stare Miasto. Stąd udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Pomimo, że niektórzy z uczniów byli już w MPW trzeci a nawet czwarty raz, to jednak ciągle robi ono wrażenie i zmusza do zadumy. Z MPW udaliśmy się do siedziby sejmu i senatu. Pomimo przedświątecznych prac i spotkań, dzięki życzliwości i uprzejmości pana senatora Marka Konopki, mogliśmy zwiedzić parlament (od 10 do 31 grudnia obowiązuje zakaz zwiedzania Sejmu i Senatu). Dowiedzieliśmy się tam wielu ciekawych rzeczy na temat organów władzy, pracy sejmu i senatu oraz stanowienia prawa w Polsce. Po wizycie w parlamencie mieliśmy chwilę przerwy na odpoczynek i udaliśmy się na miejsce noclegu. W sobotę rano udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, w którym uczyliśmy się i bawiliśmy przez ponad trzy godziny. Po obfitym obiedzie w restauracji Sphinks zwiedzaliśmy Krakowskie Przedmieście i Stare Miasto po zmroku. Ostatnim punktem wycieczki były Narodowe Centrum Sportu i Stadion Narodowy. Po zwiedzeniu wyruszyliśmy w zimowej aurze w podróż powrotną do Węgorzewa.

ks. Rafał Chwałkowskiwięcej...

17.12: Ewa Gulmantowicz (IIIb), uczennica pana Dariusza Polonisa, zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Gratulujemy!

18.12: w dniu wczorajszym w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs dla klas I "Opowieść wigilijna po polsku" zorganizowany przez panie Jolantę Górską i Małgorzatę Bacewicz.
Uczniowie musieli wykazać się znajomością treści książki "Opowieść wigilijna", znajomością zwyczajów bożonarodzeniowych oraz zaśpiewać kolędę.
Oto wyniki:

20.12: 18 grudnia odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Zapasach (walki w parterze). Wystartowało ośmiu zawodników.
W walkach obowiązywał regulamin sportowy wietnamskich zapasów CHI VAT.
Po rundzie eliminacyjnej odbyły się półfinały, a po nich walka o III miejsce pomiędzy Bartkiem Biłatem z klasy II d, a Jankiem Szwedowiczem z klasy III a. Walkę o I miejsce stoczyli natomiast Czarek Romejko i Kuba Biłat, obaj z klasy II d.
A oto klasyfikacja finalistów:

Organizatorem zawodów był pan Andrzej Gordziewicz.

20.12: 19 grudnia odbył się szkolno-parafialny Konkurs Wiedzy Religijnej (eliminacje) dla uczniów uczęszczających na religię greckokatolicką zorganizowany przez s. Ewę Dykyj.
Oto wyniki:

Uczniowie Ci zakwalifikowali się do finału, który odbędzie się 2.03.2013 r. w Zespole Szkół z nauczaniem języka ukraińskiego w Górowie Iławeckim.

20.12: Jan Stanecki (IIg), uczeń pani Joanny Dyczewskiej i Adam Żołondek (IIIa), uczeń pana Krzysztofa Marcinkiewicza zakwalifikowali się do finału Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Gratulujemy!

20.12: Patrycja Drabyk (IIIf), uczennica pani Teresy Wacławskiej oraz Maciej Bydelski i Adam Drabik (obaj IIIg), uczniowie pana Andrzeja Zubkowicza zakwalifikowali się do finału Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. Gratulujemy!

Nasz bilans po eliminacjach szkolnych to 9 uczestników finałów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:
- po 1 z j.polskiego, j.angielskiego, biologii, geografii
- 2 z historii
- 3 z fizyki

20.12: ośmioro naszych uczniów wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym "Dwanaście prac Herkulesa" zorganizowanym przez LO w Węgorzewie dla gimnazjalistów powiatu węgorzewskiego.
Wyniki uczniów z Helwinga:

Opiekunem drużyny była pani Małgorzata Bacewicz. Gratulujemy!

21.12: w dniu wczorajszym odbyło się spotkanie opłatkowe pracowników Gimnazjum, które uświetnił występ przygotowany przez uczniów i panią Marlenę Kukier.


więcej...

21.12: wszystkim uczniom, ich Rodzicom, nauczycielom i pracownikom obsługi życzymy zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.


Powrót na początek strony