ZDARZYŁO SIĘ

2011/2012


WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

WRZESIEŃ

1.09: Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2011/12 w Gimnazjum im. J.A.Helwinga w Węgorzewie.


więcej...więcej...więcej...więcej...więcej...

4.09: W ramach programu „Mały Archimedes” dwójka naszych gimnazjalistów, Zuzia Siemieniago (IIId) i Marcin Jurczak (IIIa), była w okresie 25.07- 31.07.2011r. na wyjeździe zagranicznym w Niemczech. Zbiórka uczestników miała miejsce w Warszawie pod Pałacem Kultury i Nauki.
Zanim jednak dojechali do Niemiec zwiedzili Wrocław (Panoramę Racławicką, Ostrów Tumski, Rynek Starego Miasta), Pragę (Hradczany, Plac Wacława, Most Karola). Trzeciego dnia wieczorem dotarli do Monachium. Tam obejrzeli Bramy Miejskie, Stadion Olimpijski, Stary i Nowy Ratusz, Deutches Museum (muzeum techniki). Kolejny dzień przeznaczony był na wizytę w norymberskim Turm der Sinne- muzeum złudzeń optycznych (!). Szóstego dnia zwiedzili Poczdam (Pałac Sanssouci, Alexandrówkę, Bramę Brandenburską), skąd pojechali do Warszawy przez Poznań.
Wyjazd dla Zuzi i Marcina był ważny nie tylko ze względu na wartości edukacyjne, ale również towarzyskie. Spotkali się z rówieśnikami, z którymi się zżyli i zaprzyjaźnili. Grupa licząca 22 osoby w godzinach wieczornych najchętniej przebywała razem w pokoju, co nie zawsze podobało się opiekunom. Mimo to czynili tak nadal, omijając nieco obowiązujące przepisy. Czego jednak nie robi się dla przyjaźni?

Informacja na podstawie relacji Zuzi Siemieniago

8.09(czwartek, 3-5 lekcja): zajęcia integracyjne klas I w szkole


więcej...

9.09: wywiadówki klas I-III

12.09 (poniedziałek, 7 lekcja): test z języka angielskiego dla klas I a-g będący podstawą do określenia stopnia zaawansowania językowego (Ig) i przydzielenia uczniów do odpowiednich grup (kl. Ia-f)

13.09: klasa IIIe wraz z księdzem Rafałem Chwałkowskim idzie na otwarcie wystawy zorganizowanej przez Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej z Białegostoku w Klubie Garnizonowym "Nasz Duszpasterz i my. Ks. Jerzy Popiełuszko w fotografiach i wspomnieniach Jerzego Szóstko".


więcej...

14.09: 16 uczniów uczęszczających na zajęcia "Mały Archimedes" II cyklu pod opieką pań Grażyny Pieciun, Wioletty Balewicz i Bożeny Cudowskiej pojechała na wycieczkę do Instytu Jądrowego w Świerku k. Warszawy


więcej...

20.09: zaczął w szkole funkcjonować "szczęśliwy numerek" zwalniający od odpowiedzi ustnych w danym dniu. Jest on widoczny w e-dzienniku po wejściu na konto. Numerek jest losowany przez system codziennie.

22.09: młodzież Gimnazjum z „UKS Sokół” wzięła udział w cyklu regat jachtów turystycznych na jeziorze Mamry .
Pierwszymi zawodami były regaty w ramach Memoriału Braci Ejsmontów. Organizatorem zawodów był Klub Morski LOK Węgorzewo oraz Kętrzyński Klub Żeglarski „Kaper”. Załoga w składzie: Sebastian Kalafarski , Karolina Jarosz, Antek Świrkowicz i Łukasz Żmujdzian zajęła ósme miejsce i została nagrodzona jako najmłodsza załoga.
Drugimi regatami, w jakich wzięliśmy udział, były regaty organizowane przez Stanicę Wodną Kietlice. Załoga w składzie Karolina Jarosz –sternik, Antek Świrkowicz, Łukasz Żmujdzian i Robert Jarosz zajęła czwarte miejsce na jachcie Maxus 21 bezpłatnie udostępnionym przez firmę „Ahoj Czarter”.
Starty w regatach pozwalają doskonalić trudną sztukę żeglarstwa. Są ciekawą i atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego .
Wszystkich Gimnazjalistów chcących brać udział w zajęciach żeglarskich proszę o kontakt z nauczycielem Robertem Jaroszem. Propozycja skierowana jest do tych, którzy chcą rozpocząć naukę żeglarstwa, jak i do uczniów z uprawnieniami .

28.09: 19 września w wyniku tajnego głosowania wszystkich uczniów wyłoniono opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Ponownie została nim pani Bożena Cudowska.
26 września gospodarze klas I, II i III wybrali Samorząd Uczniowski w składzie:

Wszystkim wybranym serdecznie gratulujemy i życzymy dobrej współpracy.

28.09: na You Tube umieszczony został filmik z fragmentu części artystycznej Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego w naszym Gimnazjum. Film nagrany został przez pana Radosława Rudeczkę, a opublikowany przez Andrzeja Zubkowicza. Polecam!

29.09: na podstronie "Dodatkowe dni wolne" znajdziecie wykaz tych dni obowiązujący w roku szkolnym 2011/2012

29.09: odbył się pokaz doświadczeń chemicznych przygotowanych i przeprowadzonych przez uczestników zajęć I cyklu "Mały Archimedes". Zajęcia te realizowane są przez panią Wiolettę Balewicz.


więcej...

• Zachęcam Was do odwiedzenia stron dotyczących Węgorzewa sprzed 1945r i stron węgorzewskich szkół ponadgimnazjalnych:


Liceum Ogólnokształcące w Węgorzewie Zespół Szkół Zawodowych w Węgorzewie

Angerburg- Węgorzewo


Powrót na początek strony