ZDARZYŁO SIĘ

2010/2011


WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

MARZEC

2.03: w dniu wczorajszym rozpoczęła się rywalizacja klas III w piłkę ręczną chłopców. Wyniki:

Najlepszym strzelcem w tym dniu okazał się Patryk Śmierzyński- 8 bramek.

Zdjęcia: Ewa Kamińska


więcej...

6-7.03: wycieczka grupy łączonej do Warszawy zorganizowana przez księdza Rafała Chwałkowskiego i pana Krzysztof Marcinkiewicz. Poniżej znajdziecie relację z wyjazdu "pióra" księdza Rafała i wiele interesujących zdjęć.


więcej...

W dniach 6-7 marca br. 48 uczniów naszej szkoły (grupa łączona z klas 1-3) uczestniczyło w wycieczce do Warszawy. Organizatorami wyjazdu i zarazem opiekunami wycieczki byli ks. Rafał Chwałkowski SDS i p. Krzysztof Marcinkiewicz.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od miejsca gdzie pracował błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko – od kościoła św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Tam przy grobie ks. Jerzego razem z mieszkańcami Warszawy uczestniczyliśmy we Mszy Św., którą ks. Rafał sprawował w intencji wszystkich nauczycieli, pracowników i uczniów naszego gimnazjum. Po Mszy Św. zwiedzaliśmy Muzeum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dowiedzieliśmy się tam nie tylko o życiu i działalności ks. Jerzego, ale także o trudnych czasach ucisku komunistycznego.
Następnie udaliśmy się Muzeum Fryderyka Chopina. Ogrom technicznych nowinek Muzeum wywarł na nas wrażenie. Każde pomieszczenie zaskakuje w inny sposób. W sali warszawskiej możemy ukryć się w wyizolowanych kabinach, gdzie za pomocą multimedialnych paneli będziemy mogli rozkoszować się wybranym utworem artysty. W paryskiej poczujemy zapach fiołków, usłyszymy gwar rozmów dochodzących z francuskiej ulicy, trzask ognia w kominku. W najbardziej kontrowersyjnej sali Śmierć został wyeksponowany zabalsamowany kosmyk włosów Chopina, a także odlew jego twarzy sporządzony od razu po śmierci.
Kolejnym etapem naszej wędrówki po nowoczesnej Warszawie było Centrum Nauki Kopernik. Po godzinnym oczekiwaniu na elektroniczne karty wstępu mogliśmy w końcu rzucić wyzwanie nauce. Centrum Nauki Kopernik jest jedną z najnowocześniejszych europejskich instytucji ukazujących związek nauki z kulturą i codziennością. Ponad 450 eksponatów w sześciu tematycznych galeriach oraz Teatr Robotyczny i Park Odkrywców. Zaawansowane technologie i multimedia, ale też proste rozwiązania, często oparte na wynalazkach sprzed wielu lat. Nauka i sztuka razem. Testuj samodzielnie. Jakie są możliwości ludzkiego organizmu? Sprawdzaj. Czy można wpływać na otaczający świat? Poszukuj odpowiedzi. Wystarczy przyjść, żeby zagrać na laserowej harfie lub sprawdzić, czy wygodniej leży się na piłkach, czy na gwoździach. Zabawa przednia… a do tego nauka! Kto nie był – niech żałuje.
Ostatnim etapem tego dnia były zakwaterowanie w miejscu noclegu, kolacja i zasłużony wypoczynek po męczącym dniu.
Kolejny dzień rozpoczęliśmy pobudką o 7.00. Po porannej toalecie, śniadaniu i wykwaterowaniu udaliśmy się z przewodnikiem na prawie 3-godzinny spacer po warszawskiej Starówce. Opowiadając ciekawe historie pan przewodnik pokazał nam najważniejsze miejsca starej Warszawy.
Następnie udaliśmy się do Sejmu RP. Spotkanie w parlamencie było niezwykłe. Najpierw bowiem nie wchodziliśmy zwykłym turystycznym wejściem jak inne grupy. Tym razem wchodziliśmy przez hotel poselski. Tam przywitał nas pan poseł Jerzy Gosiewski z Klubu Parlamentarnego PiS. Pan poseł jest z Mrągowa i reprezentuje w parlamencie Warmię i Mazury. Dzięki panu posłowi mogliśmy zobaczyć w Sejmie miejsca, których zwykłe wycieczki nie odwiedzają. Ponadto dowiedzieliśmy się wiele o pracy posła i polskiego parlamentu.
Z Sejmu pojechaliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzeum Powstania Warszawskiego otwarto w sześćdziesiątą rocznicę wybuchu Powstania, jest wyrazem hołdu warszawiaków wobec tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę. Mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej, zabytku architektury przemysłowej z początku XX w. u zbiegu ulic Przyokopowej i Grzybowskiej na Woli. Muzeum zgromadziło ponad 30 000 eksponatów, z czego blisko 1000 jest prezentowych na 3000 m kw. powierzchni ekspozycyjnych. Przez ponad pięć lat działalności Muzeum odwiedziło prawie 2 700 000 gości, a ponad 100 000 uczniów wszystkich typów szkół wzięło udział w lekcjach muzealnych (w tym prawie 800 uczniów naszej szkoły). Podczas zwiedzania ekspozycji mogliśmy obejrzeć też robiący wrażenie film 3D „Miasto ruin”. Film to ponad pięć minut symulacji lotu „Liberatora” nad zniszczoną i wyludnioną Warszawą z 1945 roku. Obraz w sugestywny sposób oddaje grozę i skalę zniszczeń stolicy po II wojnie światowej.
Po zwiedzaniu Muzeum udaliśmy się na obiad do restauracji Sphinx. Potem jeszcze tylko krótka wizyta w „Złotych tarasach” i po dwóch dniach pełnych wrażeń wróciliśmy do domu.

8.03: z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski obdarował wszystkie uczennice i nauczycielki słodyczami.

Zdjęcia: Ewa Kamińska

10.03: klasa IIIe wraz z wychowawcą panem Krystianem Paluchem pojechała na wycieczkę do klasztoru w Wigrach i Suwałk.

14.03: znamy już wyniki niektórych finałów konkursów przedmiotowych:

Wszystkim laureatom, finalistom, ich rodzicom i nauczycielom przygotowującym uczniów serdecznie gratulujemy!

14.03: 100 dni do wakcji!!!

15.03: w poniedziałek odbył Szkolny Konkurs Poezji Ukraińskiej zorganizowany przez panią Aleksandrę Denekę i pana Dariusza Polonisa.
Wyniki:

17.03: wyniki szkolnej Pierwszej Ligi Fantasy prowadzonej przez panie Annę Bolik- Kun i Małgorzatę Bacewicz:

Gratulujemy!

17.03: wyniki szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu "Młodzież zapobiega pożarom" przeprowadzonego przez panią Bożenę Godlewską:

Uczniowie Ci będą reprezentować Gimnazjum na eliminacjach powiatowych. Trzymamy kciuki!

18.03: Marcin Jurczak (IIa) uczeń pani Ewy Orczyc-Musiałek, a wcześniej Larysy Stefiny, został pierwszym w historii naszego Gimnazjum laureatem Konkursu Języka Rosyjskiego. Serdecznie gratulujemy!

21.03: w dniu 15 marca br. w Zespole Szkół Zawodowych w Węgorzewie o godz. 13-ej odbyły się dwa powiatowe konkursy: Konkurs Wiedzy Ekonomicznej oraz Konkurs Wiedzy Informatycznej

Zwycięzcy Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej:

Zwycięzcy Powiatowego Konkursu Wiedzy Informatycznej: Zwycięzcy otrzymali m.in. odtwarzacze MP3/MP4, głośniki Logitech, kamerę internetową Logitech, klawiaturę Logitech, słuchawki Philipsa. Nagrody ufundowane przez Powiat Węgorzewski oraz Radę Rodziców przy Zespole Szkół Zawodowych w Węgorzewie wręczyli zwycięzcom, obecna na konkursach Naczelnik Wydziału Edukacji pani Anna Czapska oraz Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Węgorzewie pan Ireneusz Szepietowski. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Warto dodać, że wszyscy uczestnicy obu konkursów wykazali się wysokim poziomem wiedzy z wymaganego zakresu tematycznego. Cieszy nas fakt, że coraz więcej młodych ludzi ma świadomość, jak ważne jest w życiu posiadanie wiedzy z zakresu ekonomii i informatyki.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy a fundatorom nagród serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również nauczycielom Gimnazjum im. Jerzego Helwinga za przygotowanie uczniów do konkursów.

Zuzanna Kowalska
Wicedyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. gen. Józefa Bema w Węgorzewiewięcej...

21.03: rozegrane zostały Turnieje Profilaktyczne dla klas I (Agresji, przemocy: nie!) i II (Wiosna wolna od nałogów). Organizatorami byli pani Regina Flis oraz wychowawcy klas. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani cukierkami, a zwycięzcy dyplomami.
Wyniki:

Klasy I

Klasy II:


więcej...

22.03: informacja dla uczniów klas II na temat przyszłorocznych zajęć artystycznych

22.03: 18.03 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie odbył się wieczór poetycki, podczas którego podsumowano Powiatowy Konkurs Poetycki "Namuzowywanie".
Do konkursu przystąpili uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu węgorzewskiego.
Pierwsze miejsce za swoje utwory poetyckie zajęła Katarzyna Tarasewicz (IIIb), a drugie Ewelina Kucharska (IIIb).
Wśród laureatów znalazła sie również Marta Tarasewicz (IIIg), która otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy! Organizacją konkursu w Gimnazjum zajmowała się pani Dorota Paszkiewicz.

24.03: wyniki szkolnego etapu Ogólnopolskiego Turnieju BRD przeprowadzonego przez panią Bożenę Godlewską:

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się uczniowie z miejsca 1. i 2. Gratulujemy!

28.03: Michał Jagielski (IIg) i Jakub Stanecki (IIIf), uczniowie pani Teresy Wacławskiej, zostali laureatami Konkursu Fizycznego. Serdecznie gratulujemy! W bieżącym roku szkolnym mamy już 6 laureatów i 2 finalistów Konkursów Przedmiotowych. Czekamy jeszcze na wyniki Konkursu Języka Angielskiego.

30.03: na rozegranym w sobotę w Olsztynie II etapie (okręgowym) V Olimpiady Inforamtycznej Gimnazjalistów reprezentacja nasza w składzie: Jakub Stanecki (kapitan), Małgorzata Dzitowska, Maria Grabińska, Gabriela Zwierzchowska (wszyscy z IIIf) zajęła II miejsce za drużyną olsztyńską. Opiekunem grupy była pani Bożena Godlewska. Gratulujemy!

30.03: w dniu dzisiejszym rozegrany został etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". 1. miejsce zajęła Kamila Kiwilszo (IIIf), a 3. Paweł Szałko (IIg). Kamila zakwalifikowała się tym samym do etapu wojewódzkiego. Opiekunem i organizatorem wcześniejszego etapu szkolnego była pani Bożena Godlewska. Gratulujemy uczestnikom świetnych wyników!

30.03: Aleksandra Leszek (IIg), uczennica pani Grażyny Cieślik, została finalistką Konkursu Języka Angielskiego. Serdecznie gratulujemy!
Nasz ostateczny bilans tegorocznych konkursów przedmiotowych, to

laureaci (6):

finaliści (3):

Powrót na początek strony