ZDARZYŁO SIĘ

2011/2012


WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

LISTOPAD

2.11: roztrzygnięty został Szkolny Konkurs na Pracę Stylistyczną zorganizowany przez panią Grażynę Poddubik i pana Dariusza Polonisa.
Wyniki:

Gratulujemy!

2.11: wyniki Szkolnego Turnieju Tenisa Stołowego zorganizowanego przez panią Marlenę Kukier.

Zawody powiatowe odbędą się 7.11 w Więckach. Nasze Gimnazjum będą reprezentować Tomek i Damian, najlepsi zawodnicy Szkolnego Turnieju.

4.11: wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej przeprowadzane przez pana Jarosława Paszkiewicza i komisję wyborczą.


więcej...

4.11: rozpoczął się Szkolny Turniej w piłkę ręczną dziewcząt, którego organizatorkami są panie Marlena Kukier i Urszula Jańczuk. Mecze będą rozgrywane w piątki w godz. 13.30- 16.00


więcej...

9.11: od środy, 16.11 lekcje będą się odbywały wg takiego samego planu jak na początku roku. Jest on już zmieniony w zakładce "plany lekcji" w pasku "menu" po lewej stronie. Zmiany nastąpiły w klasach: 1d, 1e, 2e, 2f, 2g, 3f.

10.11 (czwartek): test z j.angielskiego dla kl. II

14.11: eliminacje szkolne Konkursów Wojewódzkich będą się odbywać w salach III-8 oraz III-9, a z języka angielskiego dodatkowo w III-20.
Terminy:

14.11: apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przygotowany przez panie Beatę Karwowską, Joannę Dyczewską, Marlenę Kukier, Agnieszkę Linkiel, Mirosławę Gadowską- Bogus oraz pana Krzysztofa Marcinkieiwcza.

Zdjęcia: Paulina Janucka (IIId)


więcej...

16.11: wywiadówka

16.11: zakończył się Szkolny Turniej w Piłkę Ręczną chłopców dla kl. I i II, którego organizatorami byli pani Urszula Jańczuk i pan Radosław Rudeczko.
Wyniki:

klasy I

klasy II Zdobywcy największej liczby bramek:

17.11: w Karolewie odbyły się mistrzostwa rejonu w piłkę ręczną chłopców szkół gimnazjalnych. Drużyna z Węgorzewa trafiła do grupy, w której znajdowały się trzy zespoły: Węgorzewo, Korsze i Karolewo. W pierwszym meczu pokonaliśmy Korsze 11:8, a w drugim Karolewo 13:9 i zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie A.
Z grupy B awansowały Kętrzyn i Srokowo. Z pierwszą z tych drużyn helwing zmierzył się w półfinale i wygrał 14:9 zapewniając sobie awans do finału.
W finale ponownie spotkaliśmy się z Karolewem, które w drugim półfinale pokonało Srokowo. Mecz ten wygraliśmy 14:8 i zapewniliśmy sobie awans do zawodów regionalnych. Drużyna wystąpiła w składzie:

Trener i opiekunem drużyny jest pan Krystian Paluch. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozgrywkach.

20.11: „Żeby zrozumieć historię, trzeba mieć wyobraźnię…”

„Żeby zrozumieć historię, trzeba mieć przede wszystkim wyobraźnię, że świat przeszły był inny od tego świata, który widzimy i znamy z własnego doświadczenia.”
Tymi słowami, wypowiedzianymi przez światowej sławy historyka Pana Profesora Normana Daviesa, rozpoczęło się spotkanie węgorzewskiej młodzieży z tą znaną na całym świecie osobą.
Spotkanie odbyło się w niedzielę 20 listopada 2011 roku w Kolegium Europejskim w Natolinie. Do spotkania doszło z inicjatywy i dzięki staraniom ks. Rafała Chwałkowskiego SDS, katechety węgorzewskiego gimnazjum, który był jednym z opiekunów wyjazdu. Uczestniczyło w nim 20 uczniów Gimnazjum im. J. A. Helwinga w Węgorzewie i 4 uczniów wegorzewskiego liceum oraz p. Krzysztof Marcinkiewicz i p. Sławomir Dobrowolski – nauczyciele z gimnazjum.
Po zapoznaniu się z grupą Pan Profesor Davies opowiedział o swojej przygodzie związanej z historią – zwłaszcza historią Polski. Mówił między innymi: „Często powtarzam, że ja swoją katedrę historii buduję czerpiąc z innych historyków. Oni są najczęściej specjalistami zajmującymi się wąską dziedziną historii – są takimi cegłami. Ja jako pisarz historyczny, piszący czasami bardzo szeroko o wielu sprawach, buduję swoją katedrę historyczną cegłami innych.”
Pan Profesor podzielił się z nami także kilkoma osobistymi wątkami ze swojego życia jak choćby swoimi spotkaniami z kardynałem Karolem Wojtyłą w Krakowie a później Janem Pawłem II w Rzymie.
Potem był czas na pytania, na które Pan Profesor starał się wyczerpująco odpowiedzieć. Choć spotkanie nasze trwało prawie półtorej godziny, to oczywiście ze względu na ograniczenie czasowe nie udało nam się zadać wszystkich przygotowanych pytań, bo Pan Profesor ma bardzo napięty kalendarz spotkań. Co warto podkreślić, to nie tylko my zadawaliśmy pytania. Również niektórzy z uczestników spotkania zostali przez Pana Profesora „wywołani do tablicy”, żeby przedstawić historię swojej rodziny. Jak bowiem stwierdził Pan Profesor Davies „nauczanie historii powinno się zaczynać od rzeczy, które się zna, tzn. od czasów nowoczesnych. Dziecko zna życie rodziców i życie dziadków, więc warto a nawet trzeba zacząć poznawanie historii od historii swojej rodziny.”
Na zakończenie naszej wizyty p. Sławomir Dobrowolski wraz z dwójką uczniów podziękowali Panu Profesorowi za spotkanie i wręczyli okolicznościowe pamiątki z Mazur. Później była jeszcze chwila na zdobycie autografu z dedykacją (udało nam się zdobyć pamiątkowy wpis do szkolnego egzemplarza książki Pana Profesora „Europa walczy”) oraz wspólne pamiątkowe zdjęcie.
Dla nas wszystkich spotkanie z Panem Profesorem Normanem Daviesem było wielkim wydarzeniem, które na pewno pozostanie nam w pamięci do końca życia. Było to dla nas wielkie wyróżnienie, że wśród wielu spotkań, wykładów i prelekcji Pan Profesor znalazł czas TYLKO dla nas. O takim spotkaniu wielu mieszkańców Węgorzewa a nawet Polski może niestety tylko pomarzyć… My byliśmy wybrani… I właśnie tak się tworzy historia.

Ks. Rafał


więcej...

21.11: w Bartoszycach odbyły się mistrzostwa rejonu w piłkę siatkową chłopców. Ustąpiliśmy miejsca jedynie drużynie z Bartoszyc (w finale) i zajmując drugie miejsce awansowaliśmy do dalszych rozgrywek . Opiekunem i trenerem drużyny jest pan Radosław Rudeczko. Gratulujemy!

24.11: Dzień Amerykański zorganizowany przez klasę IIg i panią Dorotę Jurkiewicz

24.11 (czwartek, godz. 16.30- 19.00): zabawa andrzejkowa. Obsługą sprzętu zajmowali się nasi absolwenci: Łukasz Wojtowicz i Olaf Ławruszczyk (dziękujemy!).

Zdjęcia: Paulina Janucka (IIId), Monika Sieklicka (IIId), Olaf Ławruszczyk (LO)


więcej...

25.11: w dniu wczorajszym odbył się Szkolny Konkurs "Czy znasz mity greckie?" dla klas I. Po wyrównanej "walce" zwyciężył Jan Stanecki przed Marcinem Staneckim. Trzecie miejsce zajęła Karolina Śmierzyńska. Wszyscy oni są uczniami klasy Ig. W konkursie, którego organizatorkami były panie Anna Bolik- Kun i Małgorzata Bacewicz, wzięło udział 22 uczniów.

28.11: klasa Ie wraz z wychowawczynią, panią Wiolettą Balewicz, gościła uczniów z Zespołu Edukacyjno- Terapeutycznego Gimnazjum w Węgorzewie. Celem spotkania było otwarcie się na drugiego człowieka, przekazanie uśmiechu i radości poprzez zabawę. Wspólnie spędzony czas, to nie tylko wróżby andrzejkowe i poczęstunek, ale niezwykła lekcja tolerancji i empatii, lekcja dawania siebie innym.


więcej...

30.11: na drużynowych zawodach rejonowych w tenisie stołowym rozegranych w Lidzbarku Warmińskim nasz zespół w składzie Tomek Wasilewski i Damian Kokocha zajął II miejsce i zakwalifikował się do finału wojewódzkiego. Gratulujemy!
Opiekunką drużyny jest pani Marlena Kukier.

Powrót na początek strony