ZDARZYŁO SIĘ

2011/2012


WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

GRUDZIEŃ

1.12: 29 listopada 2011r. w świetlicy szkolnej, podczas 7 godziny lekcyjnej, odbyły się eliminacje do etapu VI Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS „Razem przeciw AIDS” przeprowadzone przez panią pedagog Reginę Flis.
Konkurs organizowany jest przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Węgorzewie.
Laureatami szkolnego etapu konkursu zostały:

Wymienione uczennice będą reprezentowały naszą szkołę w etapie powiatowym Konkursu. Powodzenia!

2.12: w Międzygimnazjalnym Turnieju Chemiczno- Biologiczno- Fizycznym zorganizowanym przez węgorzewskie Liceum Ogólnokształcące, jak zwykle świetnie wypadli nasi uczniowie.
W teście chemicznym Marta Drożyner zajęła I miejsce, a Marcin Jurczak III.
W teście fizycznym Zuzanna Siemieniago i Michał Jagielski zajęli ex aequo I miejsce.
W części doświadczalnej (pokaz) z fizyki drużyna w składzie Paulina Tyszka, Jan Komińczyk, Michał Jagielski zajęła również I miejsce.
Wart podkreślenia jest fakt, że po raz pierwszy oprócz okolicznych szkół wystąpili uczniowie z Rosji, z Czerniachowska. Zespoły z helwinga przygotowywane zostały przez panie Teresę Wacławską, Wiolettę Balewicz i Agnieszkę Linkiel. Gratulujemy!


więcej...

5.12: Marcin Jurczak zajął I miejsce w finale Konkursu Matematyczno- Przyrodniczego w ramach parogramu "Mały Archimedes" rozegranego w Augustowie. W finale wzięło udział 90 uczestników, którzy w eliminacjach szkolnych zajęli 3 pierwsze miejsca w swoich szkołach. To kolejny sukces Marcina, któremu serdecznie gratulujemy! W konkursie reprezentowali nas również: Ewelina Cudowska i Krzysztof Małek. Opiekunem reprezentacji z Helwinga była pani Bożena Cudowska.

6.12: Maria Skłodowska-Curie to bez wątpienia wybitna postać. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2011 Rokiem Marii Skłodowskiej-Curie.
"W setną rocznicę przyznania Marii Skłodowskiej-Curie Nagrody Nobla w dziedzinie chemii za odkrycie nowych pierwiastków polonu i radu, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej postanowił oddać hołd jednemu z najwybitniejszych naukowców naszych czasów , którego przełomowe odkrycia przyczyniły się do światowego rozwoju nauki".
W związku z tym uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w konkursie "Maria Skłodowska- Curie, życie i dorobek naukowy" .W tym konkursie Ola Hubacz z klasy Ig zajęła I miejsce.
Na lekcjach chemii oglądano film o wybitnej uczonej. W miniony poniedziałek, uczniowie klas pierwszych mieli okazję przybliżyć sobie biografię wielkiej Polki z Paryża. W klasopracowni chemii odbyła się projekcja filmu "Maria", na którą zaprosiła klasa Ie wraz z wychowawcą Wiolettą Balewicz.

Informacja: Wioletta Balewicz

6.12: 5 grudnia w Reszlu odbyły się mistrzostwa rejonu Ludowych Zespołów Sportowych w piłce ręcznej chłopców szkół gimnazjalnych. Gimnazjaliści z Węgorzewa kolejny raz udowodnili, że potrafią wygrywać.
Trafiliśmy do grupy, w której były trzy drużyny: Węgorzewo, Mikołajki, Karolewo (ubiegłoroczny mistrz Województwa LZS). Graliśmy systemem "każdy z każdym".
W pierwszym meczu pokonaliśmy Mikołajki 13:9, a w drugim Karolewo 12:9. Tym samym zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie i zapewniliśmy sobie awans do finału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany 19 grudnia 2011r.
Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy drużyny, której trenerem jest pan Krystian Paluch.

6.12: do finału Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego zakwalifikowali się Aleksandra Leszek i Jan Komińczyk. Oboje są uczniami klasy IIIg i pani Grażyny Cieślik. Gratulujemy!

6.12: na 3 i 4 godzinie lekcyjnej przeprowadzone zostało szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej dla klas I. Jego organizatorem był ksiądz Rafał Chwałkowski i grupa ratowników. Dziękujemy!

6.12: dzięki inicjatywie Rady Rodziców szkołę odwiedził św. Mikołaj, który obdarował nas pysznymi cukierkami. Dziękujemy!

7-9.12: próbny egzamin gimnazjalny.

7.12: wyniki po I rundzie Szkolnego Turnieju Sudoku organizowanego przez panów Andrzeja Małeckiego i Sławomira Dobrowolskiego. Druga runda rozegrana zostanie 14.12.

8.12: do finału Wojewódzkiego Konkursu z Języka Rosyjskiego zakwalifikowała się Natalia Oryńczk (IIIa) uczennica pani Larysy Stefininy. Gratulujemy!

8.12: do finału Wojewódzkiego Konkursu Historycznego zakwalifikowali się Grzegorz Okrągły (IIIg), Krzysztof Stefanowicz (IIIe) i Krzysztof Małek (IIId) . Wszyscy są uczniami pana Krzysztofa Marcinkiewicza. Gratulujemy!

8.12: do finału Wojewódzkiego Konkursu z Biologii zakwalifikowali się Marcin Jurczak (IIIa) uczeń pani Ewy Szarmacher i Aleksandra Sowa (IIIf) uczennica pani Agnieszki Linkiel. Gratulujemy!

12.12: w ramach programu "Mały Archimedes" otrzymaliśmy tablicę multimedialną oraz rzutnik, które zostały zainstalowane w gabinecie chemicznym. Nauczyciele przedmiotów matematyczno- przyrodniczych, biorący udział w projekcie, przeszli w tym dniu przeszkolenie dotyczące obsługi tego sprzętu.
We wrześniu, w ramach tego samego projektu, zakupiliśmy pomoce dydaktyczne z przedmiotów matematyczno- przyrodniczych (m.in. teleskop, który zostanie zainstalowany w obserwatorium, w budynku "C") na sumę 34.000 zł.

13.12: w dniu dzisiejszym odbył się finał VI Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS „Razem przeciw AIDS” zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Węgorzewie. Nasi uczniowie, zwycięzcy etapu szkolnego, zajęli trzy pierwsze miejsca.
Wyniki:

Wszystkim serdecznie gratulujemy! Opiekunem grupy była pani pedagog Regina Flis.

14.12: do finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego zakwalifikował się Marcin Jurczak (IIIa) uczeń pana Dariusza Polonisa. Gratulujemy!

15.12: w dniu wczorajszym odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas I zorganizowany przez panie: Grażynę Poddubik i Beatę Karwowską.
Oto jego wyniki:

Gratulujemy!

15.12: rozegrany został Szkolny Turniej Piłki Ręcznej Chłopców dla klas III. Do zawodów przystąpiły jedynie trzy Klasy.
Wyniki:

Kolejność drużyn była następująca: Królem strzelców został Kamil Pruszyński (IIIg).
Skład zwycięskiej drużyny: Organizatorami turnieju byli pani Urszula Jańczuk i pan Radosław Rudeczko, a sędziował pan Krystian Paluch.

15.12: 14 grudnia klasa Ie wraz z wychowawczynią Wiolettą Balewicz była na wycieczce w Kętrzynie. Odwiedziła firmę "Majonezy", w której przyjrzała się produkcji majonezów oraz piernika kętrzyńskiego. Kolejnym punktem wycieczki była galeria bombek "Doroszko". Uczniowie mieli możliwość poznania tradycyjnych metod produkcji szklanych ozdób. Unikatowe kolekcje zdobią domy klientów w Europie, Ameryce Północnej, Australii a, od wczoraj, także uczniów klasy Ie.


więcej...

15.12: do finału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego zakwalifikowali się Marcin Jurczak (IIIa) uczeń pani Grażyny Pieciun i Michał Jagielski (IIIf) uczeń pana Sławomira Dobrowolskiego. Gratulujemy!

16.12: wyniki po II rundzie Szkolnego Turnieju Sudoku organizowanego przez panów Andrzeja Małeckiego i Sławomira Dobrowolskiego.

16.12: do finału Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego zakwalifikowali się Jan Komińczyk (IIIg), Aleksandra Leszek (IIIg), Michał Topka (IIIg), Ewelina Cudowska (IIIe) i Zuzanna Siemieniago (IIId) . Wszyscy są uczniami pani Teresy Wacławskej. Gratulujemy!

16.12: do finału Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego zakwalifikowali się Michał Jagielski (IIIg), uczeń pani Agnieszki Linkiel i Marcin Jurczak (IIIa), uczeń pani Wioletty Balewicz. Gratulujemy!

16.12: odbył się XII Powiatowy Konkurs Języka Polskiego "Tu wszędzie jest moja ojczyzna..." dla klas II zorganizowany przez panie: Dorotę Paszkiewicz, Jolantę Subocz i Beatę Karwowską. Uczestnicy przedstawili scenkę o zwyczajach ludowych, rozwiązywali test, krzyżówkę, recytowali wiersze mazurskich twórców, przygotowali o nich albumy i wykonywali ozdoby świąteczne.
Po bardzo wyrównanej walce końcowe wyniki były następujące:

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Gratulujemy wszystkim grupom świetnego przygotowania do konkursu.


więcej...

20.12: To że piłka ręczna zaczyna wracać do Węgorzewa drobnymi kroczkami dowiedzieliśmy się już wtedy, gdy drużyna chłopców z Gimnazjum w Węgorzewie kolejno wygrywała zawody rejonowe Szkolnego Związku Sportowego i Ludowych Zespołów Sportowych. Wtedy to chłopcy pokonywali kolejno zespoły z Karolewa, Srokowa, Kętrzyna, Korsz, Mikołajek. Nikt się nie spodziewał jednak, że podczas rozgrywania mistrzostw województwa Ludowych Zespołów Sportowych, które odbyły się 19.12.2011 roku w Narzymiu, będziemy stawiać jeszcze większe kroki. Nasi szczypiorniści stanęli na najwyższym stopniu podium zdobywając złote medale.
Chłopcy w turnieju finałowym pokonali drużynę z Gimnazjum w Narzyniu 15:9 i Gimnazjum z Grabowa 17:9 zapewniając sobie tym samym tytuł Mistrzów Województwa LZS szkół gimnazjalnych w piłkę ręczną chłopców.
Najskuteczniejszym strzelcem drużyny z Helwinga okazał się Grzegorz Okrągły zdobywca 11 bramek.
Drużyna wystąpiła w składzie:

Wszystkim serdecznie gratulujemy wspaniałej, odważnej i skutecznej walki. Dziękujemy za ciężką pracę, którą wykonaliście, jednocześnie życząc jeszcze większych sukcesów na kolejnych etapach życia sportowego.
Gratulujemy również panu Krystianowi Paluchowi, trenerowi drużyny, skuteczności w pracy z zawodnikami!


20.12: klasa IIIa wraz z wychowawczynią, panią Ewa Szarmacher, pojechała do galerii bombek "Doroszko" w Kętrzynie.

20.12: znamy już wyniki wszystkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez warmińsko- mazurskiego Kuratora Oświaty.
Nasz bilans to 18 uczestników finałów wojewódzkich: 5 z fizyki, 3 z historii, po 2 z biologii, chemii, matematyki, języka angielskiego i po 1 z języka rosyjskiego i języka polskiego.

21.12: w dniu wczorajszym reprezentacja Gimnazjum w piłce ręcznej chłopców wzięła udział w turnieju regionalnym, który był kwalifikacją do finału wojewódzkiego. Zawody rozegrane zostały w Olsztynie. Z gospodarzami przegraliśmy 7:15. Jednak dzięki jeszcze wyższej porażce z tą drużyną Karolewa (0:24) uzyskaliśmy możliwość gry w barażach (prawdopodobnie w lutym 2012r.). Bezpośredni awans uzyskała drużyna z Olsztyna.
Trzymamy kciuki za naszą drużynę i jej trenera, pana Krystiana Palucha!

21.12: wigilia pracowników Gimnazjum, poprzedzona występem przygotowanym przez panią Marlenę Kukier. Bardzo dziękujemy pani Marlenie i uczniom, którzy wzięli w nim udział za stworzenie świątecznej atmosfery.


więcej...

Powrót na początek strony