ZDARZYŁO SIĘ

2010/2011


WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności15 lipca 2010r. w wieku 58 lat zmarła
Pani Bogusława Zouner,
wieloletnia prezes Zarządu "Społem"
Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Węgorzewie,
Przyjaciel Gimnazjum im. J.A.Helwinga w Węgorzewie.

Cała społeczność szkoły
została pogrążona w żałobie.
Składamy serdeczne słowa współczucia
Rodzinie Pani Bogusi

WRZESIEŃ

1.09: uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego


więcej...

2.09: plany lekcji:
- klasy I
- klasy II
- klasy III

2.09: do 10.09 można składać dodatkowe zamówienia na mundurki szkolne w gabinecie pani pedagog. Dotyczy to zarówno klas I jak i starszych. Zamówienia składamy wraz z opłatą: 50 zł.

2.09: godziny dojazdów do szkoły i powrotów obowiązujące od 2.09

7.09: zajęcia integracyjne klas I w salach lekcyjnych.


więcej...

8.09: w dniach 4-9 lipca odbył się w Wigierskim Parku Narodowym obóz naukowy, ktory był jednym z elementów programu "Mały Archimedes" realizowanego w Gimnazjum. Wzięła w nim udział Michalina Sokal (IIb) uczęszczająca na zajęcia z biologii prowadzone przez panią Agnieszkę Linkiel. Według jej relacji, na obozie panowała bardzo twórcza i przyjazna atmosfera. Organizatorzy zadbali zarówno o stronę edukacyjną jak i rozrywkową pobytu. Uczestnicy na zajęciach m.in. określali i poznawali gatunki drzew oraz zwierząt, przeprowadzali wiele obserwacji mikroskopowych. Po 6 dniach żal było wyjeżdżać z tak wzorowo zorganizowanego obozu.
W czerwcu Marcin Jurczak (IIa) wziął udział w obozie naukowym dla chemików ("Mały Archimedes"), który odbywał się w Warszawie. Był on jednym z 30 uczestników z całej Polski. Zajęcia odbywały sie w Wojskowej Akademii Technicznej. Oprócz codziennych wykładów obozowicze chodzili do kina , teatru i zwiedzali stolicę. Był to również bardzo aktrakcyjny wyjazd zarówno pod względem poznawczym jak i rekreacyjnym.

16.09: odbyły się wywiadówki.

17.09: ustalony już został plan zajęć pozalekcyjnych.

19.09: koło historyczne oraz inne osoby zainteresowane historią odbyły wycieczke do Parku Zabytków Warmii i Mazur w Gierłoży. Uczestnicy, oprócz eksponatów, obejrzeli również inscenizację związaną z napaścią ZSRR na Polskę w dniu 17.09.1939r. Organizatorem wyjazdu był pan Krzysztof Marcinkiewicz.


więcej...

21.09: próbny alarm przeciwpożarowy.

24.09: klasa Ia wraz z panią Mirosławą Gadowską- Bogus wzięła udział w akcji Sprzątania Świata.

24.09: drużyna chłopców zajęła I miejsce, a dziewcząt II na Mistrzostwach Powiatu Węgorzewskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Gimnazjalnych rozegranych w Pozezdrzu. Opiekunem drużyny był pan Krystian Paluch. Gratulujemy!

27.09: "test na wejście" dla klas I z języka polskiego.

29.09: wyjazd grupy 16 uczniów klas II i 3 opiekunów do Instytutu Badań Jądrowych w Świerku k. Otwocka w ramach programu "Mały Archimedes". Opiekunami były panie: Bożena Cudowska, Agnieszka Linkiel i Teresa Wacławska.


więcej...

Powrót na początek strony