ZDARZYŁO SIĘ

2009/2010


WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

MAJ

4.05: odbył się apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja,przygotowany przez klasę Ig oraz pana Marcinkiewicza i panie Grażynę Poddubik, Marlene Kukier i Jolantę Subocz. Pomocy przy wykonaniu dekoracji udzieliła pani Katarzyna Bianek. Serdecznie dziękujemy!


więcej...

4.05: 30.04 odbył się w Pozezdrzu konkurs "Mistrz Ortografii Powiatu Węgorzewskiego kl. I-III Gimnazjum".
Wyniki:

Wszyscy oni są uczniami pani Grażyny Poddubik, która była również opiekunką naszej grupy. Gratulujemy sukcesów!

4.05: w Gimnazjum realizujemy projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007- 2013 "Mały Archimedes": Program rozwijania umiejętności uczniów w zakresie kompetencji kluczowych nauk matematyczno- przyrodniczych i przedsiębiorczości.
Jego realizacja obejmuje okres 1.03.2010- 30.06.2013r.
Wsparciem objęci zostaną uczniowie klas I- III w dwóch cyklach nauczania:
I cykl: od r.szk. 2009/2010 do 2011/2012,
II cykl: od r.szk. 2010/2011 do 2012/2013.
W ramach projektu zaplanowano uczniom:
- zajęcia dodatkowe rozszerzające treści nauczania z matematyki, fizyki, chemii, biologii;
- koła naukowe z podanych wyżej przedmiotów;
- obozy naukowe;
- wyjazdy laboratoryjne na wyższe uczelnie;
- wyjazdy do Instytutu Maxa Plancka w Getyndze oraz do Europejskiego Ośrodka Badań Jądrowych CERN w Genewie;
- udział w "Festiwalu Innowatorów".
W ramach projektu szkoły otrzymają określone pakiety edukacyjne (przyrządy i pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć).
Projekt "Mały Archimedes" realizowany jest w 30 szkołach z 4 województw: podlaskiego, warmińsko- mazurskiego, lubelskiego i mazowieckiego.

5.05: pojawiła sie nowa podstrona Nasi laureaci, na której znajdziecie wykaz wszystkich naszych laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych od początku ich istnienia, czyli od roku szkolnego 2002/2003. Na podstronę można wejść również poprzez zakładkę w pasku "menu" po lewej stronie.

6.05: koncert umuzykalniający dla klas I z piosenkami zespołu ABBA. W następnym miesiącu będzie możliwość zapoznania się z twórczością zespołu Perfect. Organizatorem koncertów jest pani Marlena Kukier.

7.05: otrzymaliśmy wyniki Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny".
Wyróżnienia zdobyli:
klasy I:

klasy II: klasy III: Uczniom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy!

10.05: Jakub Stanecki (IIf) zajął III miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego POLLOGIA.
Konkurs skierowany był do gimnazjalistów z całej Polski i polegał na rozwiązaniu zadań algorytmicznych przy wykorzystaniu języla Logo w środowisku Imagine- Lite.
I etap rozgrywany był w terminach 1.12.2009- 7.01.2010. Należało rozwiązać zadania dotyczące grafiki. Ten etap odbywał się zdalnie.
II etap: 11.03.2010 odbywał się w szkole uczestnika; zadania dotyczyły grafiki, definiowania funkcji i przetwarzania słów.
III etap: 8.05.2010 odbył się w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, a zadania dotyczyły, oprócz elementów z II etapu, przetwarzania list.
W każdym etapie należało rozwiązać 3 zadania w ciągu 2 godzin (z wyjątkiem I etapu).
Sponsorem konkursu była m.in. firma Microsoft.
Gratulujemy Kubie! Każdy chciałby być trzeci w Polsce w jakiejś dziedzinie:)

13.05: egzamin z języka angielskiego do klasy "brytyjskiej" odbędzie się 18.06 (piątek) o godzinie 15.00

17.05: Małgorzata Janek, absolwentka naszego Gimnazjum, wygrała finał popularnego programu "Szansa na sukces", który odbył się w Sali Kongresowej w Warszawie 6.05. Gosia śpiewała piosenkę Justyny Steczkowskiej "Grawitacja". Nagrodą za zwycięstwo jest m.in. udział w koncercie debiutów Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Gosiu, jesteśmy z Ciebie dumni!
W roku ubiegłym Małgorzata dała koncert na naszym Święcie Szkoły.


18.05: 13.05 odbył się Szkolny Trójbój Siłowy zorganizowany przez pana Andrzeja Gordziewicza. Wystartowało ośmiu zawodników, którzy tradycyjnie zmierzyli się w wyciskaniu sztangi, podciąganiu na drążku oraz skłonach tułowia leżąc.
Absolutnym zwycięzcą okazał się Piotr Tomaszewski z klasy IIIc, który wygrał we wszystkich trzech bojach i do niego należał rekord w wyciskaniu- 102 kg.
Kolejne miejsca zajęli:
II Mateusz Teclaw kl. IIId
III Cezary Głębocki kl.IIc,Kacper Tomaszewski kl. IIb i Dawid Żołnowski kl.IId
IV Patryk Jurczak kl.IIIb
V Aleksander Kondrusik kl. Ig i Daniel Dobosz kl. IIIe

21.05: Święto Szkoły.

Zdjęcia wykonał ks. Rafał Chwałkowski

•godz. 9.00:
- apel w hali sportowej


więcej...

•godz. 10.00:
- uroczyste otwarcie Centrum Edukacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


więcej...

- turniej dla klas I na temat historii naszego Gimnazjum i patrona J.A.Helwinga (sala pomarańczowa)
Wyniki:


więcej...

- turniej dla klas II na temat naszego miasta i okolic (hala sportowa- główna)
Wyniki:


więcej...

- turniej dla klas III pod hasłem: Tak zapamiętam moje Gimnazjum (sala kolumnowa w hali sportowej)
Wyniki:


więcej...

25.05: grupa 57 uczniów naszej szkoły pod opieką pani Agnieszki Linkiel bierze udział w Konkursie Ekologicznym "Zrównoważony rozwój" organizowanym przez Mazurski Związek Międzygminny- Gospodarka Odpadami. W ramach konkursu należy wykonać pracę plastyczna wykorzystującą odpady. Poniżej kilka prac naszych uczniów.

25.05: w dniach 21- 22.05 grupa uczniów biorących udział w zajęciach programu "Mały Archimedes": Magda Suchocka Ib, Krzysztof Małek Id, Magda Pawlik Ic, Zuzanna Szczepańska Ic (po jednym przedstawicielu zajęć z chemii, fizyki, biologii, matematyki) pojechała na Festiwal Innowatorów do Augustowa. Opiekunami były panie Teresa Wacławska i Wioletta Balewicz.
W ramach zajęć przeprowadzonych przez pracowników Uniwersytetów w Białymstoku i Warszawie (Centrum Nauki Kopernik) obejrzeli doświadczenia fizyczne i chemiczne o następującej tematyce:

Były to doświadczenia, których na co dzień nie mają możliwości oglądać. Oprócz wiedzy naukowej uczniowie i opiekunowie przywieźli mnóstwo pozytywnych wrażeń i emocji.
Warto się rozwijać i interesować nauką.


więcej...

25.05: odbył się IX Powiatowy Konkurs Matematyczno- Fizyczno- Informatyczny "Czar Par" dla klas II organizowany przez nauczycieli Gimnazjum uczących tych przedmiotów.
Wyniki:

Serdecznie gratulujemy!


więcej...

26.05: dnia 19.05.2010 roku odbyły się w Olsztynie Mistrzostwa Województwa Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Naszą Szkołę reprezentowali: Martyna Kołowerzo, Weronika Skrypoczko, Natalia Kuszczak, Dawid Stecyk i Łukasz Zakrzewski.
Brązowy medal w biegu na 600 metrów zdobyła Natalia Kuszczak z nowym rekordem życiowym i szkoły 1:44:43s oraz Dawid Stecyk w biegu na 100 metrów z wynikiem 12,12s.
Łukasz Zakrzewski kolejny raz udowodnił, że jest niepokonany na dystansie 1000 metrów i zdobył złoty medal osiągając znakomity rezultat 2:42:16s.
Weronika Skrypoczko zajęła 8 miejsce w biegu na 300 metrów z wynikiem 47,04, a najmłodsza Martyna Kołowerzo była 12 w biegu na 600 metrów z nowym rekordem życiowym 1:57:48s.
Natalka i Łukasz będą reprezentowali naszą szkołę i województwo na Mistrzostwach Polski LZS które odbędą sie w Zamościu w dniach 11-13.06.2010.


Wszystkim ogromnie gratuluję:)
Krystian Paluch

Oczywiście przyłączamy się do gratulacji:))

26.05: dzięki pani Iwonie Grzeszczyk nasze strony "główna" oraz "historia" dostępne są już nie tylko w języku niemieckim, ale również w angielskim.
Bardzo serdecznie jej za to dziękuję!

27.05: pod datą 25.05 prezentowałem zdjęcia prac naszych uczniów przygotowanych na konkurs "Zrównoważony rozwój".
Znamy już jego wyniki. I tak:

Gratulujemy uczniom i opiekunce Agnieszce Linkiel!

27.05: grupa łączona pod opieką Ewy Kęszczyk, Małgorzaty Ambrosiewicz i Reginy Flis pojechała do Ełku na spektakl muzyczny "Musicale, musicale".

Powrót na początek strony