CZERWIEC

Aktualności

KWIECIEŃ

1-6.04: przerwa świąteczna.

7.04: panie Anna Bolik- Kun i Małgorzata Bacewicz, organizatorki Szkolnego Konkursu "Z polszczyzną na co dzień" dla klas III, ogłosiły wyniki oraz wręczyły nagrody i dyplomy uczestnikom.
Wyniki:

8.04: 30 marca w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Biegach Przełajowych.
Naszą gminę reprezentowały 4 szkoły: SP Węgielsztyn, SP 2, Gimnazjum i Zespół Szkół Ogólnokształcących. Wszystkie szkoły spisały się znakomicie.
Największą niespodziankę sprawili uczniowie Szkoły Podstawowej z Węgielsztyna ( trener: Piotr Kozłowski), którzy zdobyli 3 miejsce drużynowe w województwie. Wśród dziewcząt dodatkowo brązowy medal indywidualnie wywalczyła Aleksandra Wojtczuk.
Wśród szkół gimnazjalnych węgorzewskie Gimnazjum pokazało klasę i wywalczyło drużynowo 3 miejsce wśród dziewcząt i 5 miejsce wśród chłopców. Na tak dobre miejsce zapracowali: Łukasz Zakrzewski, który w swojej karierze wywalczył kolejny tytuł mistrza województwa, Natala Kuszczak, która uplasowała się na najgorszej dla sportowca 4 pozycji, Jakub Prokop (6 miejsce), Martyna Kołowerzo (10miejsce). W grupie wiekowej Natali Kuszczak startowały 163 zawodniczki, a Łukasza Zakrzewskiego 142 zawodników.
Zespół Szkół Ogólnokształcących pod opieką pana Rajmunda Klukowskiego drużynowo wywalczył wśród chłopców znakomite 2 miejsce w województwie, a dziewcząt 4.
Podsumowując, węgorzewskie szkoły spisały się na złoty medal. Już dawno nie było takiej sytuacji, aby trzy szkoły z powiatu stawały na podium podczas Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego. Myślę, że takiego sukcesu w Węgorzewie jeszcze nie było. Zawody te mają najwyższą rangę wśród imprez przełajowych w województwie.

Składy Szkół:

Sp Węgielsztyn

Gimnazjum Węgorzewo Zespół Szkół Ogólnokształcących Krystian Paluch

10-17.04: żałoba narodowa w związku z katastrofą lotniczą pod Smoleńskim i śmiercią m.in. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii. Ofiary uczcimy dzisiaj minutą ciszy. Prosimy o godne zachowanie.

Andrzej Zubkowicz

13.04: uroczystości związane z 70 rocznicą mordu polskich oficerów w Katyniu. Obejmowały one apel przy Dębie Katyńskim, mszę w kościele św. Piotra i Pawła oraz pokazową lekcję historii w klasie IIf przeprowadzoną przez pana Krzysztofa Marcinkiewicza. We wszystkich częściach uroczystości brała udział pani Irena Stępniak, bratanica Józefa Żołnierowicza, ku czci którego zasadzony jest dąb przed Gimnazjum.

13.04: w sobotę 10.04.2010r. odbyły się rejonowe zawody „Sprawni jak żołnierze”. Rywalizacja obejmowała tor przeszkód, pierwszą pomoc, strzelanie, rzut granatem i bieg na orientację. Niestety w tym roku był to ostatni etap rywalizacji. Z powodu wstrzymania dotacji nie będzie etapu wojewódzkiego i ogólnopolskiego.
W kategorii dziewcząt naszą szkołę reprezentowała ekipa w składzie:

Ekipa chłopców to: Reprezentacja dziewcząt okazała się bezkonkurencyjna i zdeklasowała rywalki, zwyciężając niemal we wszystkich konkurencjach. Zajęła I miejsce.
Drużyna chłopców okazała się mniej skuteczna i uplasowała się na VI pozycji, aczkolwiek do sukcesu zaliczyć można II miejsce uzyskane w biegu na orientację.

więcej...

15.04: 50 osobowa grupa naszych uczniów pojechała do Warszawy, aby oddać hołd zmarłej parze prezydenckiej i wpisać kondolencje w imieniu całej społeczności Gimnazjum. Opiekunami byli pani Marlena Kukier, ks. Rafał Chwałkowski i rodzice.

więcej...

21.04: klasa Ib wraz z panią Mirosławą Gadowską- Bogus wzięła udział w akcji Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur odbywającej się w tym roku pod hasłem Chroniąc zająca dodajemy słońca. Nasza grupa zebrała 25 (!) worków śmieci.

21.04: wzięliśmy udział w Powiatowych Konkursach Matematycznym (Limes) i Historycznym (Węgorzewskie Termopile) organizowanych przez węgorzewskie LO. W obu najlepsze nasze drużyny zajęły II miejsca (wśród 12 drużyn w konkursie historycznym i 6 w matematycznym). W konkursie matematycznym test indywidualnie napisał najlepiej Rafał Pruszyński (IIIa).
Reprezentację Gimnazjum stanowiło w sumie 8 grup 3 osobowych.

więcej...

22.04: 14.04 odbyły się szkolne eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zorganizowane przez pana Andrzeja Małeckiego.
Wyniki:

22.04: w Gimnazjum odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Natalia Sypniewska, Maria Grabińska, Krzysztof Hołodyński, która zajęła II miejsce w kategorii gimnazjów. Gratulujemy!

23.04: na dolnym korytarzu mogliśmy oglądać wystawę Katyń- pamiętamy. Uczcijmy pamięć bohaterów zorganizowaną pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej.

26.04: organizatorzy Dnia Tradycji (Grażyna Pieciun, Bożena Godlewska, Bożena Cudowska, Dariusz Polonis), który odbył się 23.04, ogłosili wyniki i rozdali nagrody w konkursach:
dla klas I na gazetkę "Nasz patron"

dla klas II "Nasza Szkoła- Nasz Patron" Gratulujemy!

26.04: zajęliśmy I miejsce w I etapie eliminacji XII edycji Turnieju Piłkarskiego Coca- Cola Cup rozgrywanych w naszym Gimnazjum. Trenerami są Krystian Paluch i Radosław Rudeczko.

26.04: jesteśmy przygotowani do egzaminu:)

27.04: egzamin gimnazjalny z części humanistycznej.