ZDARZYŁO SIĘ

2010/2011


WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

GRUDZIEŃ

1.12: trwa akcja "Góra grosza" prowadzona przez Samorząd Uczniowski.

3.12: wyjazd do Warszawy, celem którego było spotkanie ze znakomitym historykiem i autorem książek historycznych Normanem Davisem oraz zwiedzanie Centrum Nauki "Kopernik", odwołany ze względu na pogodę. Liczymy, że dojdzie on do skutku wiosną.

6.12: Damian Kokocha zajął I miejsce, a Tomek Wasilewski II, na Powiatowych Indywidualnych Mistrzostwach w Tenisie Stołowym, kóre odbyły się w Więckach. Chłopcy zakwalifikowali się do zawodów rejonowych. Gratulujemy! Opiekunem drużyny była pani Marlena Kukier.

6.12: 25.11 odbył się szkolny etap V Powiatowego Konkursu "Razem przeciw AIDS".
Wyniki:

Osoby te zakwalifikowały się do finału konkursu. Organizatorką etapu szkolnego była pani Regina Flis.

6.12: święty Mikołaj wraz ze śnieżynkami zawitał do Helwinga. Przywiózł cukierki dla dużych i małych dzieci. Wszystkim śmiały się buzie:)

Zdjęcia: Ewa Kamińska


więcej...

7.12: rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Profilaktyczny "Żyj zdrowo! Nie truj się!", którego organizatorką była pani Regina Flis. Uczniowie zaprezentowali wykonane przez siebie plakaty i ulotki, których hasło przewodnie brzmiało "Mamo, tato- nie pal!". Prace wystawione były w holu szkoły. Wyniki:

Oprócz głównych nagród przyznano wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Węgorzewa.

7.12: w dniu 6 grudnia w sali posiedzeń Rady Miejskiej w Węgorzewie miało miejsce zakończenie drugiej edycji Gminnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie. Konkurs zorganizowany został z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miejskiej w Węgorzewie. Miał on charakter wieloetapowy.
Do finałowego testu zasiadło 26 osób. W ciągu 15 minut uczestnicy musieli odpowiedzieć na 30 pytań. Najlepsza szóstka zakwalifikowała się do ścisłego finału, gdzie należało m.in. wczuć się w rolę radnego, burmistrza i np. wskazać sposób wydania dotacji docelowej, wskazać miejskie ulice do naprawy, czy też podjąć strategiczny wybór: remont Domu Kultury czy budowa basenu?
Spośród uczniów Gimnazjum do ścisłego finału zakwalifikowała się Dominika Kazimierczyk (IIIf), gdzie zajęła doskonałe drugie miejsce. Pierwszeństwa ustąpiła jedynie uczniowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Serdecznie gratulujemy!
Drużynowo Helwing zajął III miejsce. Opiekunem i organizatorem wcześniejszych etapów szkolnych był pan Jarosław Paszkiewicz.

8.12: do finału Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego zakwalifikowała się Aleksandra Kępa (IIIf) uczennica pani Ewy Szarmacher. Gratulujemy! Finał odbędzie się 4.03.2011r.

8.12: grupa łączona uczniów głównie z klasy Ie i IIg pojechała do Warszawy. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego i Centrum Nauki "Kopernik". Opiekunami grupy byli pan Krzysztof Marcinkiewicz i ksiądz Rafał Chwałkowski.

Zdjęcia: Rafał Chwałkowski


więcej...

9.12: uczniowie nasi wzięli udział w zajęciach edukacyjnych "Kocham tę Ziemię, więc dbam o nią" połączonych ze współzawodnictwem w ramach trzech konkursów przedmiotowych: z biologii, chemii i fizyki. Organizatorem jest węgorzewskie Liceum Ogólnokształcące.
Wyniki naszych uczniów:

biologia: I miejsce w rozwiązaniu testu zajęły ex aequo Ewelina Kucharska i Monika Kłymko.
Również drużyna, której skład uzupełniała Ola Kępa zajęła I miejsce.

chemia: II miejsce zajęła Magda Panek, a Dominik Kucharski i Karol Kołodziejski zajęli ex aequo miejsce IV.

fizyka: I miejsce w rozwiązywaniu testu zajęła drużyna w składzie: Marysia Grabińska, Mariola Gimła i Kuba Stanecki.
Drużyny nasze przygotowywały panie: Agnieszka Linkiel, Teresa Wacławska i Ewa Szarmacher. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

Zdjęcia: Ewa Kamińska


więcej...

10.12: w finale V Powiatowego Konkursu "Razem przeciw AIDS" świetnie wypadli nasi uczniowie. I miejsce zajęła Ola Kępa (IIIf), II- Kasia Artymowicz (IIIf), a Kuba Bartoszewicz (IIIe) zajął miejsce IV. Gratulujemy!

10.12: X Powiatowy Konkurs Języka Polskiego "Tu wszędzie jest moja ojczyzna..." dla klas II. Organizatorkami były panie Dorota Paszkiewicz i Jolanta Subocz.
Wyniki:
więcej...

10.12: egzamin próbny z części humanistycznej.

13.12: szkolenie klas I z pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowane przez księdza Rafała Chwałkowskiego i ratowników WOPR.

Zdjęcia: Rafał Chwałkowski


więcej...

14.12: szkolenie klas Ia, c, d, f prowadzone przez węgorzewskich strażaków, którego organizatorką jest pani Marlena Kukier.

14.12: do finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego zakwalifikowały się Aleksandra Leszek (IIg) uczennica pani Jolanty Subocz i Wioletta Płońska (IIId) uczennica pani Anny Oleszkiewicz, a wcześniej Hanny Domasławskiej i Beaty Karwowskiej. Gratulujemy! Finał odbędzie się 1.03.2011r.

15.12: wyniki I etapu Pierwszej Ligii Fantasy (podajemy pierwszych 7 miejsc), który rozegrany został 10.12:

Lektury do II etapu: Lektury uzupełniające: Organizatorkami konkursu są panie Małgorzata Bacewicz i Anna Bolik- Kun.

15.12: wycieczka klasy If i Ib do Olsztyna z powodu awarii autobusu- odwołana.

15.12: do finału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego zakwalifikowali się Jakub Stanecki (IIIf) uczeń pani Grażyny Pieciun i Klaudia Piwowarczyk (IIIc) uczennica pani Bożeny Cudowskiej. Gratulujemy! Finał, w którym weźmie udział 95 uczniów spośród 3 255, którzy przystąpili do eliminacji szkolnych, odbędzie się 2.03.2011r.

16.12: egzamin próbny z części matematyczno- przyrodniczej.

16.12: do finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego zakwalifikowała się Aleksandra Leszek (IIg) uczennica pani Grażyny Cieślik. Gratulujemy! Finał odbędzie się 12.03.2011r.

20.12: w piątek odbył się Szkolny Konkurs "Wigilia po polsku" zorganizowany przez panie Małgorzatę Bacewicz i Annę Bolik- Kun. Reprezentacje klas pierwszych wykazały się doskonałą znajomością polskich tradycji oraz lektury K.Dickensa. Po wyrównanej walce wyłoniono zwycięzców.
Wyniki:
więcej...

20.12: wigilia pracowników szkoły uświetniona występem grupy przygotowywanej przez panią Marlenę Kukier


więcej...

20.12: odbył się konkurs świąteczny przygotowany przez klasy Ig oraz IIg (wychowawcy: Dorota Jurkiewicz i Grażyna Cieślik).

Zdjęcia: Ewa Kamińska


więcej...

21.12: egzamin próbny z języka obcego.

21.12: wystawa szopek przygotowanych przez uczniów gimnazjum połączona z konkursem zorganizowanym przez księdza Rafała Chwałkowskiego.
Wyniki:

Wyróżnienia:


więcej...

21.12: do finału Wojewódzkiego Konkursu Historycznego zakwalifikowali się Julia Leszkowicz (IIIf) i Krzysztof Małek (IId) uczniowie pana Krzysztofa Marcinkiewicza. Gratulujemy! Finał odbędzie się 3.03.2011r.

22.12: Samorząd Uczniowski wraz z panią Bożeną Cudowską rozstrzygnął konkurs na najładniejszy wystrój klasy.
Wyniki:Zdjęcia: Ewa Kamińska

22.12: życzymy wszystkim uczniom, ich rodzicom i pracownikom Gimnazjum przeżycia w skupieniu i radości Świąt Bożego Narodzenia.


27.12: do finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego zakwalifikował się Marcin Jurczak (IIa) uczeń pani Ewy Orczyc- Musiałek. Gratulujemy! Finał odbędzie się 10.03.2011r.

29.12: do finału Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego zakwalifikowali się Jakub Stanecki (IIIf) i Michał Jagielski (IIg) uczniowie pani Teresy Wacławskiej. Gratulujemy! Finał odbędzie się 14.03.2011r.
W sumie do finałów Wojewódzkich Konkursów przedmiotowych zakwalifikowało się 11 uczniów: po 2 z matematyki, języka polskiego, historii i fizyki, po 1 z biologii, języka angielskiego, języka rosyjskiego.
Uczestnikami dwóch finałów będą Aleksandra Leszek (język angielski i język polski) oraz Jakub Stanecki (matematyka, fizyka).

Powrót na początek strony