ZDARZYŁO SIĘ

2009/2010


WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

PAŹDZIERNIK

1.10: dnia 14 września 2009 w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się inauguracja Szkolnego Roku Sportowego połączona z Mistrzostwami Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Gimnazjum węgorzewskie reprezentowali Natalia Kuszczak i Łukasz Zakrzewski. Natalia zajęła czwarte miejsce wśród 76 startujących zawodniczek, a Łukasz nie dał szans 59 rywalom i zdobył tytuł Mistrza Województwa Szkół Gimnazjalnych w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
28 września w Ełku odbyły się IX Wojewódzkie Mazurskie Biegi Przełajowe Ludowych Zespołów Sportowych "Bieg po zdrowie". Nasze Gimnazjum reprezentowali Natalia Kuszczak i Łukasz Zakrzewski. Wypadli znakomicie:) Natalia zajęła III miejsce na 91 zawodniczek a Łukasz kolejny raz udowodnił, że jest niepokonany w naszym województwie i wywalczył kolejny złoty medal. Ta dwójka zawodników będzie reprezentować naszą szkołę i gminę na Ogólnopolskich Masowych Biegach Przełajowych Ludowych Zespołów Sportowych w Nowej Wsi Ełckiej, które odbędą się 10 października tego roku.

Serdecznie gratuluję i trzymam kciuki za wyniki na Mistrzostwach Polski,
trener Krystian Paluch


Gratulujemy Łukaszowi i Natalii dotychczasowych sukcesów sportowych, a panu Krystianowi osiągnięć trenerskich.

2.10: otrzęsiny klas I. Organizatorem byli Samorząd Uczniowski oraz wybrane kl. III.


więcej...

3.10: Koło Historyczne, prowadzone przez pana Krzysztofa Marcinkiewicza, odwiedziło Park Zabytków Warmii i Mazur w Gierłoży, w którym znajdują się m.in. makiety najsłynniejszych obiektów naszego regionu.


więcej...

7.10: klasy IIIc,b, IIb,c pod opieką pań Beaty Karwowskiej, Agnieszki Linkiel i Joanny Dyczewskiej pojechały do Olsztyna na film "Dzieci Ireny Sendlerowej".

7.10: grupa z Gimnazjum "Ekotropiciele", pod opieką pana Andrzeja Gordziewicza, zajęła II miejsce w międzypowiatowym konkursie "Czarne punkty na zielonej mapie" polegającym na sporządzeniu mapek "dzikich" wysypisk śmieci i nielegalnego zrzutu szamba. Organizatorem konkursu był Mazurski Związek Międzygminny.

7.10: 15.09 w Klubie Olimpijczyka w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się konferencja prasowa podsumowująca ogólnopolską kampanię „PGNiG Bezpiecznie nad wodą – Lato 2009”.
Przy stole konferencyjnym zasiedli: Michał Dobrucki (v-ce prezes PGNiG), ks. Rafał Chwałkowski SDS (kapelan żeglarzy), olimpijska wioślarska czwórka podwójna: Marek Kolbowicz, Adam Korol, Michał Jeliński i Konrad Wasilewski oraz Zbigniew Kurowicki (prezes Mazurskiego WOPR). Konferencję prowadzili dziennikarze: Paweł Pochwała i Dariusz Szpakowski. Podczas spotkania podsumowano kończący się sezon wakacyjny oraz całą akcję „PGNiG Bezpiecznie nad wodą – Lato 2009” i Żeglarski Puchar Polski Delphia 24 Cup, której wielki finał odbył się w dniach 22-23 sierpnia 2009 roku w Mrągowie.
„PGNiG Bezpiecznie nad wodą” to ogólnopolska kampania informacyjna - realizowana w ramach Żeglarskiego Pucharu Polski Delphia 24 CUP - której ideą jest informowanie społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa i odpowiedzialnego zachowania na wodzie, a także popularyzowania postaw proekologicznych i troski o czystość akwenów wodnych. Pomysłodawcą całej akcji jest Adam Liszkiewicz, żeglarz sportowy i wielokrotny Mistrz Polski w klasie Tornado i QT. Ambasadorami programu zostali: kpt. Krzysztof Baranowski, który jako pierwszy Polak dwukrotnie opłynął samotnie kulę ziemską oraz czwórka wioślarska - złoci medaliści z Pekinu.
Jedną z „twarzy” całego programu był salwatorianin, ks. Rafał Chwałkowski, duszpasterz żeglarzy i ratownik Mazurskiego WOPR. Towarzyszył on aktywnie całej akcji od początku do końca uczestnicząc najpierw w przygotowaniu projektu a w trakcie trwania akcji przez posługę duszpasterską oraz szerzenie idei bezpieczeństwa na wodzie i ekologii. Za swój wkład w przygotowanie i realizację projektu ks. Rafał został uhonorowany Pucharem Promo Sailing Group. Wyróżnienie to jest tym szczególniejsze, że ks. Rafał znalazł się w ścisłym gronie pięciu wyróżnionych, którymi zostali także: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, Bank Ochrony Środowiska, Delphia Yachts i WOPR.
Oprócz aspektu sportowego Żeglarskiego Pucharu Polski Delphia 24 CUP z udziałem czołowych polskich żeglarzy oraz znanych artystów w sześciu miejscowościach naszego kraju: Nieporęt (nad Zegrzem), Ryn, Puck, Gdynia, Mikołajki i Mrągowo w miesiącach lipcu i sierpniu organizowane były konkursy ekologiczne, pokazy ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy. Podejmowane były także działania edukujące społeczeństwo i informujące o zagrożeniach wynikających z nieumiejętnego poruszania się na akwenach wodnych.
W programie sześciu spotkań, przewidziano również liczne atrakcje i koncerty gwiazd. Patronat medialny nad kampanią objęły TVN24 i TVN Meteo, Radio ZET, wp.pl oraz największy portal żeglarski w Polsce myzeglarze.pl.Więcej o programie „PGNiG Bezpiecznie nad wodą”: www.pgnigbezpiecznienadwoda.pl.

Informacja: za stroną www.wegorzewo.pl, zdjęcia: ks. Rafał Chwałkowski


więcej...

9.10: miło mi zawiadomić, że pani Małgorzata Ambrosiewicz urodziła syna Adasia:)

12.10: uczniowie głównie z klas Ia i IIIa pojechali do Olsztyna na film "Dzieci Ireny Sendlerowej". Opiekunami są wychowawczynie klas, Wioletta Balewicz i Ewa Szarmacher, oraz pani Regina Flis.

12.10: w sobotę odbył się w Węgorzewskim Centrum Kultury Koncert Charytatywny z okazji VI Ogólnopolskiej Kampanii Społeczno- Edukacyjnej "Hospicium to też życie". Nasze Gimnazjum reprezentowali: zespół taneczny, prowadzony przez panią Marlene Kukier, i kabaret pana Dariusza Polonisa.


więcej...

12.10: dnia 10 pażdziernika odbyły sie w Nowej Wsi Ełckiej Ogólnopolskie Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS. Nasze miasto, gminę i klub "Vęgoria Węgorzewo" reprezentowali jak zawsze uczniowie węgorzewskiego gimnazjum: Natalia Kuszczak i Łukasz Zakrzewski, którzy wypadli znakomicie. Natalka zajęła rewelacyjne 6 miejsce, a Łukasz zdobył srebrny medal i zapewnił sobie tytuł Wicemistrza Polski Ludowych Zespołów Sportowych (!!!).
Jest to ogromny sukces lekkoatletyki węgorzewskiej.
Życzę dalszych sukcesów wszystkim węgorzewskim lekkoatletom nie tylko w sporcie ale i w życiu prywatnym.
Krystian Paluch (do gratulacji i życzeń dołącza się cała społeczność „helwinga”)

14.10: z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy wszystkim pracownikom szkoły zdrowia, zadowolenia z pracy i życia osobistego, uśmiechu na co dzień.

Dyrekcja Gimnazjum im.J.A.Helwinga

14.10: akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Na uroczystości, oprócz pracowników Gimnazjum, przedstawicieli władz miasta i gminy, Przyjaciół szkoły, przedstawicieli Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego i dyrektorów innych szkół, obecni byli goście z Leffrinckoucke (Francja): Raymond Dezitter (Prezes Stowarzyszenia Francusko- Polskiego), Philippe Rousselle (zastępca mera Leffrinckoucke), Halina Lemaire, Patrick Lemaire i Alain Plaquet (członkowie Stowarzyszenia Francusko- Polskiego).
Wystąpili: zespół taneczny, opiekunem którego jest pani Marlena Kukier, teatr prowadzony przez panią Beatę Karwowską i kabaret LUZ kierowany przez pana Dariusza Polonisa. Prezentację pokazującą historię wymiany młodzieży węgorzewskiej i francuskiej przygotowały panie Bożena Godlewska i Grażyna Pieciun przy wsparciu nauczycieli, którzy wyjeżdżali w charakterze opiekunów młodzieży do Francji.
Oprócz tego w przygotowaniu uroczystości wzięło udział wielu innych nauczycieli.
Zdjęcia wykonali: Gosia Dzitowska, Ala Kupczak, Gabrysia Zwierzchowska oraz pan Andrzej Małecki.


więcej...

16.10: w tym tygodniu w ośrodku Ognisty Ptak odbyły się zajęcia z pływania pod opieką pana Robert Jarosza. Młodzież mogła doskonalić swoje umiejętności pływackie, był też czas na zabawy w wodzie i relaks w jakuzzi.
Uczniowie chętni do korzystania z basenu mogą uzyskać więcej informacji u pana Roberta Jarosza.

16.10: do biblioteki szkonej zakupione zostały nowości książkowe, które panie Anna Bolik- Kun i Małgorzata Bacewicz polecają Waszej uwadze.

19.10: test z matematyki dla uczniów klas I.

20.10: test z języka polskiego dla uczniów klas I.

20.10: szkołę odwiedził fotograf firmy "Mawi". Cennik zdjęć znajduje się w holu, przy wejściu do szkoły.

29.10: odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy "Czy znasz mitologię?", którego organizatorkami były panie Małoprzata Bacewicz i Anna Bolik- Kun. Po zaciętej walce zwyciężyła Julia Leszkowicz, przed Dawidem Marko i Kingą Bukowską. Tuż za podium znalazł się jedyny "pierwszak" wśród znawców mitów greckich, Michał Wiszniewski. Gratulacje!
Za rok znowu będzie można spróbować swoich sił w konkursie o tej tematyce.

30.10: konkurs na wystrój klasy i najlepszy strój związany ze świętem Halloween. Organizatorem była klasa IIf (wychowawczyni pani Iwona Grzeszczyk).


więcej...

Powrót na początek strony