ZDARZYŁO SIĘ

2008/2009

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

MARZEC

3.03: klasy IIId, g pojechały do Olsztyna na film "Walkiria". Odwiedzą również Muzeum Przyrodnicze. Opiekunami są panie Bożena Cudowska, Bożena Godlewska i Dorota Jurkiewicz.

3.03: To się nie zdarza na co dzień. Nawet nie co roku. Dzień Pierwiastka Kwadratowego przypada tylko 9 razy... w ciągu stulecia! Zarówno dzień, jak i miesiąc stanowią pierwiastek kwadratowy dwóch ostatnich cyfr roku. - Te dni są jak komety w kalendarzu: długo się na nie czeka, aby na chwilę rozświetliły dzień - mówi Ron Gordon, nauczyciel z Kaliforni.
Dla większości ludzi wtorek będzie dniem jak każdy inny. Miłośnicy matematyki dostrzegą jednak niecodzienność daty 3.3.09. Ron jest jednym z nich i stara się spopularyzować Dzień Pierwiastka Kwadratowego. Poprzedni Dzień Pierwiastka Kwadratowego przypadał 2 lutego 2004 r. (2.2.04), kolejne zaś będą obchodzone 4 kwietnia 2016 r. (4.4.16) i 5 maja 2025 r. (5.5.25).
W internecie znaleźć można szereg sugestii, jak to święto obchodzić. Najczęściej proponuje się wycinanie kwadratów z warzyw korzennych, takich jak marchew czy rzodkiewka (w jęz. angielskim słowo "root" oznacza zarówno pierwiastek, jak i korzeń).

Źródło: Portal internetowy- Gazeta.pl, 3.03.2009r.

Pan wicedyrektor Sławomir Dobrowolski ogłosił błyskawiczny konkurs na podanie innych, niż dziesiejszy, Dni Pierwiastka Kwadratowego. Laureatami zostali: Igor Ilasz, Marta Chrostowska (oboje IIa) i Jakub Bartosewicz (Ie). W nagrodę zostali obdarowani książkami matematycznymi.
Pomyślcie: w następnym Dniu Pierwiastka będziecie mieli po 21- 24 lata...

8.03: wszystkim uczennicom i pracownicom Gimnazjum życzymy z okazji Dnia Kobiet uśmiechu na co dzień, powodzenia w szkole i życiu osobistym!

11.03: od 28 listopada 2008r. odbywają się zajęcia koła biologicznego prowadzone przez p. Reginę Flis.
Celem programu koła jest poznanie flory i fauny okolic Węgorzewa.
Zadania, jakie stoją przed uczestnikami zajęć, to:


Na zajęcia uczęszczają uczniowie klasy II a: Kinga Bukowska, Urszula Czumaj, Gabriela Golińska, Igor Ilasz, Natalia Kuszczak, Patrycja Panek, Agata Paszkiewicz, Jolanta Mielnik, Weronika Skrypoczko oraz klasy III e: Katarzyna Woronka, Marta Kończyło, Anna Niemyćko.
Niejednokrotnie przemarznięci, zmęczeni ale zadowoleni wracamy z zajęć w terenie, które obfitują w ciekawostki biologiczne. Zdjęcia pokazują niektóre z nich.

Regina Flis


więcej...

11.03: w sobotę i niedzielę, w hali gimnazjum, odbyły finały mistrzostw województwa w siatkówce kadetek (6 najlepszych drużyn). Nasze dziewczęta, pod wodzą Pana Piotra Bacewicza, zajęły 3 miejsce i mają duże szanse na 3 miejsce w województwie (ostatni turniej za tydzień w Olsztynie). Poziom rozgrywek był niesamowity, a drużyna z Elbląga świetna. Trochę szkoda, że zabrakło kibiców- cała drużyna to uczennice Gimnazjum. Nasza drużyna, złożona głównie z uczennic klas drugich, pokazała bardzo ładną grę. Trzymamy kciuki za powodzenie w ostatnim turnieju!
Gratulacje dla zawodniczek, trenera Piotra Bacewicza oraz Pani Urszuli Jańczuk, również pracującej z naszymi dziewczętami.

12.03: wyniki szkolnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu "Młodzież zapobiega pożarom":

Do etapu powiatowego, który odbędzie się 27 marca, zakwalifikowała się pierwsza trójka.

Bożena Godlewska

16.03: laureatami Wojewódzkiego Konkursu Historycznego zostali: Aleksandra Górska (IIId), Marek Gordziewicz (IIa) i Dawid Marko (IIc). Uczniów do konkursu przygotowywał pan Krzysztof Marcinkiewicz. Serdecznie wszystkim gratulujemy!

17.03: Dzień Irlandzki organizowany przez klasę IIId i wychowawczynię, panią Dorotę Jurkiewicz.

19.03: ksiądz Rafał Chwałkowski zorganizował wycieczkę do Warszawy, podczas której ponownie byliśmy gośćmi programu "Kawa czy herbata?" w TVP 1 oraz "Dzień dobry TVN". Pomocy finansowej związanej z wyjazdem udzielił węgorzewski Urząd Miasta, za co serdecznie, w imieniu uczestników, dyrekcji i księdza Rafała, dziękujemy!


więcej...

19.03: klasy IIIa i IIIc pojechały do Olsztyna na film "Popiełuszko. Wolność jest w nas". Opiekunkami są panie Mirosława Gadowska- Bogus, Grażyna Poddubik i Regina Flis.

20.03: pierwsze trzy lekcje odbywają się zgodnie z planem lekcji. Po 3 lekcji:
• klasy I mają zajęcia z wychowawcami,
• klasy II idą do Węgorzewskiego Centrum Kultury,
• klasy III idą do Liceum Ogólnokształcącego, gdzie zwiedzą szkołę oraz wezmą udział w przygotowanych prezentacjach i konkursach.

20.03: zakończyła sie edycja 2008/2009 Szkolnego Turnieju Trójek Siatkarskich zorganizowanego przez panią Urszulę Jańczuk i pana Radosława Rudeczkę. Wyniki:
więcej...

23.03:Sprawozdanie z przebiegu konkursu klas II

20 marca 2009 roku w Gimnazjum im. J. A. Helwinga w Węgorzewie odbył się konkurs profilaktyczny klas drugich: „Mam talent, którego nie zniszczą uzależnienia!”. Tego dnia młodzież klas II zebrała się w sali widowiskowej WCK w celu pokazania swoich zdolności artystycznych oraz zademonstrowania talentów.
Celem konkursu było:

Uczniowie przygotowali na konkurs prace plastyczne w formie plakatu oraz pokazali swoje zdolności aktorskie w scenkach rodzajowych, talenty wokalne w piosenkach, muzyczne, taneczne, sportowe oraz recytatorskie.
Atmosfera konkursu udzieliła się wszystkim uczestnikom, widzowie głośno dopingowali swoich przedstawicieli klas. Szczególnie głośno widzowie oklaskiwali część artystyczną konkursu.
W skład jury weszli przedstawiciele każdej klasy.
Oto klasyfikacja konkurencji z części artystycznej:
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe nagrody, które ufundował Burmistrz Węgorzewa z za pośrednictwem GKPiRPA. Uczniowie każdej klasy otrzymali też lizaki ufundowane przez sklepik szkolny SKNERUS.
Sponsorom należą się wielkie podziękowania!

Regina Flis

23.03: odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski "Strofy o Ojczyźnie", którego organizatorami były panie Dorota Paszkiewicz i Jolanta Subocz oraz pan Dariusz Polonis.
Wyniki:

Cała piątka weźmie udział w Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Hufiec ZHP w Węgorzewie.


więcej...

24.03: 137 uczniów pojechało na musical "West Side Story" do Ełku.

24.03: Marta Cencora (nauczyciel: Grażyna Cieślik), Anna Falkus (nauczyciel: Dorota Jurkiewicz) i Urszula Czumaj (nauczyciel: Zuzanna Denisow) zakwalifikowały się do finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, który odbędzie się 4.04 w Ełku. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

24.03: nowe zdjęcia Szkolnego Koła Biologicznego (opiekun: pani Regina Flis).


więcej...

25.03: w konkursie poetyckim "Namuzowywanie", organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące i Starostwo Powiatowe, Adam Tarasewicz (IIf) zajął I miejsce, Justyna Peret (IIe)- II miejsce, a finalistami zostali: Ida Daszczyńska (IIIe) i Olga Lipska (IIIf). Gratulujemy!

25.03: miło nam zawiadomić, że pani Anna Oleszkiewicz została mamą (chłopiec, ponad 4 kg wagi! :)

25.03: Konkurs fotograficzny "Cmentarze Ewangelickie w obiektywie"

26.03: grupa łączona, pod opieką pana Krzysztofa Marcinkiewicza i pań Bożeny Cudowskiej oraz Bożeny Godlewskiej, odbyła wycieczkę do Warszawy. Głównym punktem wyjazdu była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego.

27.03: od piątku, 20.03, hol wejściowy zdobią gaiki i marzanny wykonane przez klasy I. Może dzięki temu prawdziwa wiosna dotrze do nas szybciej?
Prace zostały w dniu dzisiejszym ocenione przez Samorząd Uczniowski, w następujący sposób:

kategoria "Marzanna":

kategoria "Gaik":

27.03: Anna Falkus (IIId), uczennica pani Beaty Karwowskiej, została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego . Serdecznie gratulujemy!

27.03: w dniu wczorajszym wzięliśmy udziała w Wojewódzkich Biegach Przełajowych.
Łukasz Zakrzewski (IIg) został Mistrzem Województwa na dystansie 1500m w kategorii młodzików. Łukasz jest zawodnikiem trenowanym przez pana Krystiana Palucha. Zawodnikowi i trenerowi serdecznie gratulujemy sukcesu!


Na wyróżnienie zasługuje również postawa Karoliny Krysik, która zajęła 8 miejsce na dystansie 1500m oraz Natalii Kuszczak, która była 11 na dystansie 1000 m. Serdecznie gratulujemy!
Zawody odbyły się w Nowym Mieście Lubawskim, a opiekunem grupy była pani Urszula Jańczuk.

27.03: Alan Kiwilszo (IIId) zajął I miejsce w etapie powiatowym konkursu "Młodzież zapobiega pożarom". W ten sposób zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. II miejsce zajął Michał Brodecki (również IIId).
Chłopcom i pani Bożenie Godlewskiej, opiekunce naszych reprezentantów, serdecznie gratulujemy!

30.03: w dniach 23-25.03 odbywał się Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych zorganizowany przez panią Beatę Jankowiak. Konkurs odbywał sie w 3 etapach. Spośród wszystkich uczestników największą wiedzą wykazała się Aleksandra Górska (IIId). II miejsce, po zaciętej dogrywce, zajął Marek Gordziewicz (IIa), wyprzedzając swojego kolegę z klasy Michała Jusisa.

30.03: w sobotę, 28.03, szkolny zespół cheerleaders, prowadzony przez panią Urszulę Jańczuk, uświetnił swoim występem Turniej Siatkówki Drużyn Samorządowych. Była to jedna z wielu imprez, na której występowały nasze dziewczęta.


Powrót na początek strony