ZDARZYŁO SIĘ

2008/2009

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

MAJ

4.05: apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja przygotowany przez panie Jolantę Subocz i Marlenę Kukier oraz pana Krzysztofa Marcinkiewicza.

5.05: wyniki Trójboju Siłowego, rozegranego 30.04:

CHŁOPCY:

DZIEWCZĘTA:

5.05: Powiatowy Konkurs Matematyczno- Fizyczno- Informatyczny organizowany przez nauczycieli naszego Gimnazjum.
Wyniki:
więcej...

7.05: Uczniowie klasy II a z p. Reginą Flis zaplanowali, w ramach koła biologicznego, wycieczkę wzdłuż Kanału Węgorzewskiego i Węgorapy nad jezioro Mamry. Jak widać na zdjęciach plany zrealizowali. Zaobserwowali wiele ciekawych okazów roślin i zwierząt, które uaktywniły się na wiosnę.
Odbyli również wycieczkę rowerową. Celem jej było zaobserwowanie i udokumentowanie aparatem fotograficznym jak największej liczby okazów wiosennej flory i fauny. Trasa wycieczki prowadziła spod szkoły, przez Ruską Wieś, Zwierzyniecki Róg do Trygortu i z powrotem do Węgorzewa. Zwiastuny wiosny były tam również bardzo widoczne, co pokazują zdjęcia.


więcej...

7.05: 4 maja odbył się Szkolny Konkurs Biologiczny zorganizowany przez panią Agnieszkę Linkiel.
Wyniki:

7.05: w dniu wczorajszym odbył się finał Szkolnego Konkursu "Z polszczyzną na co dzień" zorganizowanego przez panie Małgorzatę Bacewicz i Annę Bolik- Kun. Konkurs rozgrywany był w parach.
Wyniki:

8.05: otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Kangur". Wyróżnienia otrzymali: Anna Falkus (IIId), Klaudia Piwowarczyk (Ic), Igor Ilasz (IIa) i Rafał Pruszyński (IIa). Serdecznie gratulujemy!

8.05: w dzisiejszym "Tygodniu Węgorzewskim" znajdziecie artykuły o naszych sukcesach w Kuratoryjnych Konkursach Przedmiotowych oraz sportowych.

8.05: od lutego trwa w Gimnazjum kurs żeglarski. Uczniowie uczestnicząc w nim najpierw musieli przyswoić obco brzmiące nazwy i zmierzyć się z prawami pchającymi jacht do przodu . Po opanowaniu minimalnej wiedzy- czas na wodę. Kurs zakończy się egzaminem na stopień żeglarza.
Pierwsze pływania odbyły się w komfortowych warunkach przy słonecznej pogodzie i umiarkowanym wietrze , ale w następnych nie było już tak łatwo, wiał porywisty wiatr, a do tego padał deszcz. Nauczyło to kursantów, że żeglarz musi brać ze sobą worek rzeczy na każdą pogodę .
Część teoretyczną i praktyczną prowadzi nauczyciel w-f Robert Jarosz który też udostępnił własny jacht .
Życzymy żeglarzom pomyślnych wiatrów , stopy wody pod kilem i pomyślnie zdanych egzaminów!

Robert Jarosz

11.05: w piątek na Stadionie Miejskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Szkół Gimnazjalnych oraz Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego w Zawodach Lekkoatletycznych Szkół Ponadgimnazjalnych. Współorganizatorami zawodów byli pani Urszula Jańczuk i pan Radosław Rudeczko.
Wyniki:

100 m dziewcząt

300 m dziewcząt 600 m dziewcząt Skok w dal dziewczęta Rzut oszczepem dziewcząt Pchnięcie kulą dziewcząt 100 m chłopców 300 m chłopców 1000 m chłopców Skok w dal chłopców Pchnięcie kulą chłopców Rzut oszczepem chłopców Wszystkim serdecznie dziękuję za udane starty na zawodach lekkoatletycznych, zwycięzcom gratuluję medali i trzymam kciuki za dobry występ na zawodach wojewódzkich w Olsztynie za dwa tygodnie.
Na wyróżnienie zasługują Natalia Kuszczak 1,51,37s na 600 metrów (nowy rekord szkoły), Karolina Krysik 1,53,20s na 600 metrów, Ewa Matulka pchnięcie kulą 9,81m, Piotr Muczyń i Krzysztof Wojda za pchnięcie kulą, Łukasz Zakrzewski za 1000 metrów i Arkadiusz Seńczyk za rzut oszczepem. Są to wyniki z którymi możemy powalczyć śmiało na arenie wojewódzkiej.
Ze sportowym pozdrowieniem- Krystian Paluch


więcej...

12.05: w dniu wczorajszym dyrekcja szkoły wraz z wychowawcami, w oparciu o Regulamin kwalifikowania na wyjazdy zagraniczne, zakwalifikowała następujące osoby na wyjazd do Leffrinckoucke w lipcu bieżącego roku:

• klasy II

• klasy III Opiekunami będą panie Dorota Jurkiewicz i Grażyna Cieślik.

13.05: 6 maja odbył się Szkolny Konkurs "Niemiecki na co dzień", który miał wyłonić osoby posługujące się tym językiem w sposób najbardziej komunikatywny.

Klasy I

Klasy II Klasy III Organizatorką była pani Beata Jankowiak.

13.05: 11 maja grupa łączona pod opieką pań Małgorzaty Ambrosiewicz i Ewy Kęszczyk oraz pana Krzysztofa Marcinkiewicza była w Warszawie. Zwiedziła Pałac Prezydencki oraz Muzeum Powstania Warszawskiego, co możecie zobaczyć na zdjęciach.


więcej...

14.05: zdjęcia ze spotkania z Jego Ekscelencją Księdzem Biskupem Romualdem Kamińskim (30.04.2009r.).


więcej...

15.05: ostatni dzień wystawiania proponowanych ocen końcoworocznych.

19.05: ostatnie zajęcia koła biologicznego odbyły się (16 maja) na jachcie, który udostępnił nam Ośrodek Żeglarski Róża Wiatrów. Dzięki przychylności p. B. Milewskiego uczniowie żeglowali po jeziorach: Święcajty i Mamry. Jak widać na zdjęciach, udało się uchwycić kilka ciekawostek przyrody. Natomiast miny uczestników wyprawy wskazują na zadowolenie.

Regina Flis


więcej...

19.05: w minioną sobotę, 16.05.2009r., odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski VOVINAM VIET VO DAO.
Nasze gimnazjum reprezentowali: Maria Zawadka, Paweł Pasemko, Łukasz Ogrodniczuk, Adrian Pacewicz i Cezary Głębocki. Wszyscy startowali w konkurencji CHI VAT- wietnamskie zapasy.
Łukasz Ogrodniczuk wywalczył srebro w swojej kategorii wagowej, natomiast Paweł Pasemko uplasował się na 3 pozycji. Pozostali zajęli miejsca "poza pudłem" lecz, z wyjątkiem A. Pacewicza, wszyscy odpadli w walkach o wejście do półfinału.
Jednak każdy zdobył rzecz najcenniejszą: doświadczenie!

Andrzej Gordziewicz


więcej...

22.05: Magdalena Kaczmarczyk (IIIc) uzyskała 9 (wyróżnienie), a Aleksandra Hejka (IIIf) 13 miejsce, w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "Panda 2009" z chemii na poziomie klasy III gimnazjum. W tej grupie startowało 538 uczniów. Gratulacje!

26.05: w piątek 22.05 panie Agnieszka Linkiel i Wioletta balewicz zorganizowały i przeprowadziły Powiatowy Konkurs Chemiczny dla klas II.
Wyniki:
więcej...

26.05: otrzymaliśmy wyniki Konkursu Ekologicznego odbywającego się pod hasłem "Zrównoważony rozwój", który na poziomie gimnazjalnym miał postać prac indywidualnych w formie posteru pt. "Zakłady unieszkodliwaiania odpadów- problem, czy rozwiązanie problemu?".
Wyniki:

Wyróżnienia: Nagrodę rzeczową w postaci telewizora za najliczniej reprezentowana szkołę otrzymało nasze Gimnazjum (14 uczniów).
Organizatorem konkursu był Mazurski Związek Międzygminny- Gospodarka Odpadami z siedzibą w Giżycku.
Koordynatorem zawodów w naszej szkole była pani Agnieszka Linkiel. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

29.05: Święto Gimnazjum (X lecie)


więcej...

30.05: Łukasz Zakrzewski (IIg) zdobył I miejsce w Mistrzostwach Województwa Ludowych Zespołów Sportowych w biegu na 1000m z wynikiem 2;44,94. Zawody odbyły się w Olsztynie 22 maja. Jest to najlepszy wynik w województwie w biegu na 1000m w kategori młodzików.
Łukasz zdobył również III miejsce w Mistrzostwach Województwa Szkolnego Związku Sportowego w biegu na 1000m z wynikiem 2;50,34 (Lubawa, 27 maja).
Uzyskując tak dobre rezultaty został powołany do kadry województwa młodzików i będzie reprezentował naszą szkołę na Mistrzostwach Polski w Zamościu, które odbędą się 26-27 września. Trenerem jego jest pan Krystian Paluch. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

31.05: ostatni dzień składania podań do Gimnazjum.

Powrót na początek strony