ZDARZYŁO SIĘ

2008/2009

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

KWIECIEŃ

1.04: w lipcu tego roku nasza młodzież kolejny raz pojedzie do zaprzyjaźnionego z Węgorzewem miasta we Francji, Leffrinckoucke. Z Gimnazjum będzie to 20 osób: 10 z klas II i 10 z klas III. Podstawą do zakwalifikowania uczniów jest Regulamin kwalifikowania uczniów i nauczycieli Gimnazjum im. J.A.Helwinga w Węgorzewie na wyjazdy zagraniczne. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z nim.

6.04: tradycyjnie 1 maja odbędą sie w Węgorzewie biegi uliczne o Błękitną Wstęgę Wielkich Jezior Mazurskich. Zachęcamy uczniów Gimnazjum do masowego wzięcia udziału w tej imprezie.
Chętni powinni się zgłosić do swoich nauczycieli w.f.
Szkoła, która wystawi najliczniejszą reprezentację, otrzyma nagrodę w postaci sprzętu sportowego.

6.04: zachęcamy do udziału w akcji Mazury Cud Natury. Udział polega na internetowym głosowaniu na wybrane obiekty przyrodnicze z całego świata.
Tu możesz oddać swój głos!

6.04: w sobotę 4.04.2009 roku odbyła się kolejna edycja wieloboju ”Sprawni jak Żołnierze”- etap rejonowy.
Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły chłopców i dwa dziewcząt:
I ekipa dziewcząt:

II ekipa dziewcząt: I ekipa chłopców: II ekipa chłopców: Zawody obejmowały pięć konkurencji: sprawnościowy tor przeszkód, pierwszą pomoc, strzelanie, rzut granatem i bieg na orientację.
W zawodach uczestniczyło po dziewięć ekip dziewcząt i chłopców z gimnazjów i szkół ponad gimnazjalnych powiatów: węgorzewskiego, kętrzyńskiego i gołdapskiego. I ekipa dziewcząt wygrała zmagania rejonowe i zakwalifikowała się na zawody szczebla wojewódzkiego, które odbędą się w Olsztynie.
Natomiast II ekipa chłopców zajęła II miejsce w biegu na orientację.
Reprezentację naszą przygotowywał pan Andrzej Gordziewicz.


więcej...

7.04: miło nam zawiadomić, że Marta Wierzchowska, uczennica klas IIa, została wybrana w plebiscycie Węgorzewskiego Tygodnia Młodą Węgorzewianką Roku. Gratulujemy i jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na naszą Martę!

7.04: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Węgorzewie poinformowała nas o wynikach konkursu na projekt/scenariusz szkolnej imprezy prozdrowotnej zorganizowanej w ramach programu „Trzymaj Formę”.
Komisja konkursowa dnia 03.04.09 r. po sprawdzeniu zgodności nadesłanych projektów z regulaminem konkursu postanowiła przyznać nagrodę główną w wysokości 500 zł Gimnazjum im J. A. Helwinga, ul. Pionierów 6 w Węgorzewie na realizację projektu. Jego koordynatorem jest Pan Andrzej Gordziewicz. Impreza prozdrowotna odbędzie się 01.06.09 r.

8.04: dotarły do nas wyniki II etapu (przystąpiło do niego ok. 160 zawodników) Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego POLLOGIA. Do etapu III, który odbędzie sie 9 maja w Warszawie, zakwalifikował sie uczeń klasy If Jakub Stanecki. Ogólnopolski finał Konkursu polega na samodzielnym rozwiązaniu trzech zadań konkursowych z zakresu grafiki, definiowania funkcji w Logo oraz przetwarzania słów i list. W zawodach wystąpi 33 zawodników z całej Polski.
Serdecznie Jakubowi gratulujemy!

16.04: Kajetan Krupa (IIId), uczeń pani Teresy Wacławskiej, został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego . Serdecznie gratulujemy!
Ostateczny wynik, jaki uzyskaliśmy w tegorocznych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych, to sześciu laureatów z: historii (3), niemieckiego, polskiego, fizyki (po 1).

20.04: zakończona została kolejna edycja Konkursu Szkolnego "Pierwsza Liga Czytelnicza" zorganizowanego przez panie Annę Bolik- Kun i Małgorzatę Bacewicz. Po trzech zawodach wyniki klasyfikacji końcowej wyglądają następująco:

W konkursie wzięło udział 25 osób. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pasji czytania, a zwycięzcom osiągniętego wyniku!


więcej...

20.04: w Gimnazjum rozegrany został powiatowy etap konkursu "Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego". I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zajęła drużyna naszej szkoły w składzie: Łukasz Janowicz, Daniel Mendyk i Kamil Rostecki (wszyscy z IIIf), podopieczni pana Andrzeja Małeckiego. W ten sposób nasi reprezentanci zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy i trzymamy kciuki!


więcej...

22-24.04: egzamin gimnazjalny,
- środa: część humanistyczna


więcej...

- czwartek: część matematyczno- przyrodnicza


więcej...

- piątek: język obcy

27.04: 21 kwietnia odbyły się XIII wiosenne Wojewódzkie Biegi Przełajowe Szkół Wiejskich nad Jeziorem Lipińskim. W zawodach startowało ponad 900 zawodników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych.
Nasi uczniowie zdobyli w kategorii klas II i III gimnazjalnych :
- Natalia Kuszczak- mistrzostwo województwa w biegu na 1500m (wyprzedziła 86 zawodniczek)
- Karolina Krysik- wicemistrzostwo województwa w tej samej konkurencji co Natalia,
- Łukasz Zakrzewski- III miejsce
Gratulacje dla zawodników i trenera Krystiana Palucha!
Opiekunem grupy na zawodach był pan Radosław Rudeczko.

28.04: uroczystość posadzenia przed budynkiem Gimnazjum Dębu Pamięci, upamiętniającego por. Józefa Żołnierowicza zamordowanego w Katyniu, w roku 1940.


więcej...

Informacja biograficzna o życiu por. Józefa Żołnierowicza

Por. Józef Żołnierowicz, syn Antoniego i Teofilii, urodził się 14 sierpnia 1906r. w Babarykach, woj. bracławskie (obecna Białoruś). Był najstarszy z rodzeństwa, miał 4 braci i 3 siostry. Ukończył studia farmaceutyczne. Po studiach zamieszkał w Druji (Białoruś), gdzie prowadził aptekę. Miał żonę Zofię i syna Andrzeja.
Jako oficer Wojska Polskiego we wrzesniu 1939r. poszedł na wojnę. W 1940r. został zamordowany przez NKWD w Katyniu.
Żona wraz z synem przeniosła się po wojnie do Łodzi. Zofia nie wyszła powtórnie za mąż, do śmierci czekała na powrót Józefa. Syn poszedł w slady ojca, ukończył studia farmaceutyczne. Ojciec Józefa Żołnierowicza zmarł w marcu 1945r., a matka w lutym 1968r.

28.04: drużyna dziewcząt, w składzie: Patrycja Kulesza, Weronika Skrypoczko, Marta Wierzchowska i Katarzyna Woronka, zajęła III miejsce w finale wojewódzkim konkursu "Sprawni jak żołnierze", rozegranego w Olsztynie. Jest to duży sukces naszej reprezentacji, przygotowywanej przez pana Andrzeja Gordziewicza. Gratulujemy!

29.04: do etapu rejonowego Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Jantar" zakwalifikowali się: Magdalena Panek i Jakub Stanecki (oboje If) oraz Igor Ilasz (IIa). Gratulujemy!

29.04: wywiadówki

30.04: Szkolny Trójbój Siłowy, organizowany przez panów Andrzeja Gordziewicza i Radosława Rudeczkę.

30.04: dnia 29.04.2009 odbyła się na stadionie miejskim I runda eliminacyjna XI edycji Turnieju Piłkarskiego COCA-COLA CUP 2009 z udziałem reprezentacji: Węgorzewa, Pozezdrza oraz Kruklanek.
Nasza drużyna w składzie:

zajęła pierwsze miejsce.

Wyniki: Organizatorem zawodów oraz opiekunem drużyny był pan Radosław Rudeczko.

30.04: spotkanie młodzieży i pracowników Gimnazjum z Jego Ekscelencją Księdzem Biskupem Romualdem Kamińskim.

Powrót na początek strony