ZDARZYŁO SIĘ

2008/2009

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

PAŹDZIERNIK

2.10: otrzęsiny klas I. Organizatorami były klasy: III c, d, g oraz ich wychowawcy, panie: Grażyna Poddubik, Dorota Jurkiewicz i Bożena Cudowska


więcej...

3.10: młodzież naszego gimnazjum w składzie: Paulina Chatkiewicz (3c), Karolina Duchnowska (3c), Aleksandra Hejka (3f) i Marta Cencora (3b) pod opieką ks. Rafała wzięła udział w akcji sprzątania jezior mazurskich. W akcji uczestniczyła również młodzież gimnazjum w Radziejach pod opieką p. Dariusza Sajewicza. Jak co roku sprzątaniu jezior patronuje Mazurskie WOPR, którego ratownicy pomagają w porządkowaniu naszego regionu. Z ramienia WOPR tegoroczną akcją dowodził p. Mariusz Mińczuk. Pomysłodawcą sprzątania jezior mazurskich jest Fundacja Jezior Mazurskich. W tym roku uczestnicy akcji porządkowali tereny wyspy Upałty na jeziorze Mamry i wyspy Kociej na jeziorze Święcajty oraz plaże znajdujące się na brzegach tych jezior.


więcej...

7.10: grupa łączona z klas III c, h pojechała do Olsztyna do Teatru Jaracza na spektakl "Don Kichote" Miguela de Cervantesa Saavedra. Organizatorkami i opiekunkami były panie Grażyna Poddubik, Jolanta Subocz i Regina Flis.

8.10: grupa łączona pod opieką pań Marleny Kukier i Grażyny Cieślik oraz księdza Rafała Chwałkowskiego była na spektaklu "Upiór w operze" w teatrze Roma w Warszawie.

9.10: "test na wejście" z matematyki dla klas pierwszych.

9.10: grupa łączona z klas III f i II e była w Olsztynie w Teatrze Jaracza na spektaklu "Don Kichote" Miguela de Cervantesa Saavedra. Organizatorkami i opiekunkami były panie Agnieszka Linkiel, Anna Bolik- Kun i pan Dariusz Polonis.

10.10: uczniowie klas I obejrzeli występ zespołu muzycznego z Olsztyna w programie "Klasycy na rockowo".

13.10: z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się apel przygotowany przez panie Annę Oleszkiewicz, Beatę Karwowską i Marlenę Kukier oraz koło teatralne i chór szkolny.


więcej...

14.10: z okazji Dnia Edukacji Narodowej dyrekcja szkoły życzy wszystkim pracownikom, aby wykonywana (trudna, odpowiedzialna i stresująca) praca, była jak najczęściej źródłem satysfakcji i radości.

15.10: odbyły się Mistrzostwa Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt. Nasza reprezentacja w składzie:

zajęła 5 miejsce. Startowało 26 drużyn z całego województwa, jest to więc duży sukces naszych dziewcząt.
Jestem bardzo dumny z ich postawy, ambicji i walki do ostatnich sił. Bardzo dziękuje za to wszystko i zapraszam na trening wszystkich chętnych (środa: godzina 14.30 i piątek: godzina 13.30).

Krystian Paluch

16.10: klasy III a, d wzięły udział w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Filmowego p.t. "Początki kina, czyli jak to się zaczęło?" w WCKiP w Węgorzewie. Opiekę nad klasami sprawowali panowie Krystian Paluch i Krzysztof Marcinkiewicz. Spotkania tego typu będą odbywały się raz w miesiącu i będą w nich brały udział wszystkie klasy III. Organizatorem jest pani Elżbieta Siwińska (LO). Zajęcia prowadzi pan Grzegorz Pieńkowski z Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

17.10: nasza szkoła przystąpiła do programu "Mam swój cel i do niego dążę", w ramach którego będą organizowane zajęcia pozalekcyjne finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Będą to zajęcia z:
- języka angielskiego zakończone wręczeniem certyfikatu TELC
- informatyki zakończone wręczeniem certyfikatu ECDL
- matematyki, chemii, biologii, fizyki.
Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wybranych zajęciach. Szczegółowych informacji udziela wicedyrektor Sławomir Dobrowolski.

21.10: próbny egzamin gimnazjalny z języka obcego.


więcej...

22.10: klasy II napisały test badający przyrost umiejętności z języka polskiego.

22.10: klasy IIId, g pojechały na spektakl "Szekspir" w w Ełckim Centrum Kultury wystawiany przez "Teatr 30 minut". Organizatorkami i opiekunkami są panie Bożena Cudowska, Dorota Jurkiewicz i Regina Flis.

23.10: klasy IIIf, IIg pod opieką pana Dariusza Polonisa i pań Małgorzaty Ambrosiewicz oraz Reginy Flis pojechały na spektakl "Szekspir" w Ełckim Centrum Kultury wystawiany przez "Teatr 30 minut"

23.10: odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego zorganizowany przez panią Marlenę Kukier. Wyniki:

chłopcy

dziewczęta Do reprezentacji Gimnazjum na Powiatowe Zawody, które tradycyjnie odbędą się w Więckach, zakwalifikowali się: Tomasz Wójtowicz, Mateusz Jakimowicz, Joanna Hołoweńko i Aleksandra Kępa. Gratulujemy!

24.10: na naszej hali rozegrany został turniej siatkówki dziewcząt i chłopców z udziałem drużyn z Więcek. W obu kategoriach zajęliśmy I miejsca. Gratulujemy!


więcej...

24.10: grupa uczniów z klas: Ic, e IIa, IIId, e, g była na spektaklu tearalnym w WCKiP. Opiekunami były panie: Beata Karwowska, Bożena Cudowska, Bożena Godlewska i Jolanta Subocz.

24.10: w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Węgorzewie odbył się konkurs poetycki poświęcony twórczości Zbigniewa Herberta "We mnie jest płomien, który myśli". Wzięli w nim udział również nasi uczniowie:

Oprócz nich udział wzięli: Katarzyna Giczewska i Magdalena Wróbel.
Informacja: Dariusz Polonis

27.10: grupa 45 uczniów pod opieką ks. Rafała Chwałkowskieego, Rafała Denisowa, Krzysztofa Marcinkiewicza i Jarosława Paszkiewicza jedzie do Muzeum Powstania Warszawskiego.

28.10: klasa If wraz z wychowawczynią panią Iwoną Grzeszczyk oraz panią Anną Bolik- Kun pojechała na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego w Olsztynie.

30.10: test z matematyki dla klas II badający przyrost umiejętności.

30.10: zaktualizowana została podstrona "Nowości biblioteki szkolnej"

31.10: klasy "brytyjskie" wraz ze swoimi wychowawcami zorganizowały obchody święta halloween w gimnazjum. Dołączyły się do nich również niektóre inne klasy, np. IIIb pana Krzysztofa Marcinkiewicza- patrz zdjęcia.


więcej...

31.10: panie Anna Bolik- Kun i Małgorzata Bacewicz zorganizowały Szkolny Konkurs Mitologiczny.
Wyniki finału:
Powrót na początek strony