ZDARZYŁO SIĘ

2008/2009

WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
MAJ
CZERWIEC

Aktualności

LISTOPAD

3.11: zdjęcia z wycieczki do Sejmu i Muzeum Powstania Warszawskiego w dniu 27.10:


więcej...

3.11: wzięliśmy udział w zawodach rejonowych w siatkówce dziewcząt. Startowało 7 drużyn. Nasze Gimnazjum zajęło IV miejsce.
Poziom drużyn był bardzo wyrównany. Zespół nasz w niczym nie ustępowała konkurentkom, pokazując piekną grę. Ponieważ w reprezentacji Helwinga grają głównie dziewczęta z klasy drugiej, jest to motywacją do dalszej ciężkiej pracy.

4.11: panie Grażyna Poddubik i Dorota Paszkiewicz oraz pan Dariusz Polonis przeprowadzili Szkolny Konkurs na Pracę Stylistyczną.
Wyniki:

Gratulujemy!

5.11:dwie grupy uczniów z klas Ia, Ib, Ic, Ig, If, IIc, IIIb pod opieką pań Iwony Grzeszczyk, Jolanty Subocz, Marii Chludzińskiej, Beaty Karwowskiej, Doroty Paszkiewicz oraz Agnieszki Linkiel pojechały na spektakl "Szekspir" w Ełckim Centrum Kultury wystawiany przez "Teatr 30 minut".

7.11: grupa uczniów przygotowywana przez panie Grażynę Poddubik i Marlenę Kukier dała, bardzo dobrze oceniony przez publiczność, występ w WCKiP z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

7.11: jednostka wojskowa w Węgorzewie zorganizowała Powiatowy Konkurs "Drogi do Niepodległości". Tradycyjnie bardzo dobrze wypadli w nim nasi uczniowie: I miejsce zajęła Ola Górska (IIId), II miejsce Ania Falkus (IIId), a IV miejsce zajął Marek Gordziewicz (IIa). Uczniów przygotowywał pan Krzysztof Marcinkiewicz. Gratulujemy!

12.11: apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, przygotowany przez panie Grażynę Poddubik i Marlenę Kukier.


więcej...

12.11: na podstronie "Nowości biblioteki szkolnej" możecie znależć nowe propozycje książkowe. Tym razem są to książki przygodowe.

13.11: Szanowna młodzieży węgorzewskiego gimnazjum, chcielibyśmy was poinformować, że w naszej szkole zaczęło działać koło o charakterze turystyczno-historycznym. Naszym celem jest poznawanie najbliższej okolicy, jej ciekawostek przyrodniczych oraz historii, która jest skomplikowana, nieznana a przez to bardzo ciekawa. Naszym pierwszym celem było jezioro Mamry i wyspa Upałty, którą to zwiedziliśmy podczas akcji sprzątania świata, a wyniki naszej wędrówki możecie zaobserwować na zdjęciach (wystawione będą na korytarzu szkolnym, na I piętrze) . Zaprezentujemy również dla porównania dawniejsze fotografie.
Drugą wycieczkę odbyliśmy do dawnego majątku Waltera von Sanden, który zajmował się obserwacją ptactwa, zwierząt oraz przyrody. Mieszkał nad jeziorem Oświn, w miejscowości Mała Guja. Za jego sprawą jezioro to zostało odkryte dla przyrodników i do dzisiaj jest ścisłym rezerwatem.
Przy okazji zwiedziliśmy cmentarz żołnierzy niemieckich oraz rosyjskich, poległych w trakcie pierwszej wojny światowej (Niemcy, aby upamiętnić poległych Rosjan postawili tam obelisk kamienny). Na koniec wycieczki zwiedziliśmy śluzę kanału mazurskiego w Piaskach.
Uczestnicy naszego koła, mieli również okazję do odbycia nauki trudnej sztuki jeździeckiej. Pierwsze kłusy zaliczyliśmy w stadninie,,Nowy Harsz’. Dzięki uprzejmości państwa Melnik, pod czujnym okiem nauczyciela Robert Jarosza zgłębialiśmy teorie i praktykę jazdy konnej. Na początku mieliśmy za zadanie dokładnie wyczyścić i osiodłać ‘’Waterloo’’, konia rasy Trakeńskiej. Następnie wyprowadziliśmy go na parkur i dosiedliśmy, co było nie lada wyzwaniem ze względu na jego kolosalną wysokość w kłębie (176cm). Dzięki pomocy instruktora, który z kolei wspomagał się lonżą, udało nam się opanować jazdę kłusem. Na koniec krótkiej, ale męczącej lekcji musieliśmy jeszcze rozsiodłać i nakarmić wszystkie konie oraz wysprzątać stajnie. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Sztynort.

Członkowie koła historyczno- turystycznego

17-18.11: ksiądz Rafał Chwałkowski z pomocą członków WOPR przeprowadził szkolenie 12 klas Gimnazjum w zakresie ratownictwa.


więcej...

18.11: wywiadówki.

19.11: klasy I wzięły udział w kolejnych zajęciach w ramach edukacji muzycznej. Tytuł spotkania "Pieśni patriotyczne związane ze Świętem Niepodległości"

20.11: klasy IIIb, h poszły do WCKiP na kolejne zajęcia w ramach edukacji filmowej. Tytuł spotkania: "Złoty wiek komedii".

20.11: na spotkaniach z Rodzicami w dniu 18 listopada została przeprowadzona ankieta na temat mundurków. W trzech klasach (IIIa,IIIb, IIIe) zdecydowana większość była przeciw ich utrzymaniu. W pozostałych klasach sytuacja wyglądała odwrotnie.
Wyniki:
W ankiecie wzięło udział 398 Rodziców.
308 osoby (77,4%) były za utrzymaniem mundurków, 84 (21,1%) przeciw, a 6 osób (1,6%) wstrzymało się od głosu.
Mundurki, w obecnej formie, są więc dalej strojem obowiązkowym uczniów Gimnazjum im.J.A.Helwinga w Węgorzewie.

21.11: przeprowadzony został szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.

21-22.11: młodzież naszego Gimnazjum wzięła udział w zbiórce żywności organizowanej przez "Caritas" Parafii Dobrego Pasterza.

25.11: wzięliśmy udział w Przeglądzie Kulturalnym, który odbył się w WCKiP. Gimnazjum reprezentowały grupy: teatralna (przygotowana przez panie Beatę Karwowską i Annę Oleszkiewicz), chór (pani Marlena Kukier)taneczne- cheerleaders (pani Urszula Jańczuk), krakowiak (pani Marlena Kukier). Oprócz tego przygotowaliśmy prezentację (pani Bożena Godlewska), recytację (pan Dariusz Polonis) i wystawę (pani Monika Ekiert- Jezusek).

25.11: reprezentacja naszej szkoły bierze udział w rozgrywkach Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Kobiet w Giżycku. Terminarz i wyniki meczów dostępne są na stronie internetowej www.siatkagizycko.pl.
Do tej pory nasz bilans wygląda nastepująco: 2 mecze wygrane i 1 przegrany.
Drużyna występuje w składzie:

25.11: wyniki I edycji konkursu Pierwsza Liga Czytelników :

26.11: w poniedziałek, 24.11, odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas I.
Zwycięzcy:

Organizatorami były panie Anna Oleszkiewicz, Grażyna Poddubik, Beata Karwowska.

27.11: klasy Ia, b, d, g, IIh obejrzały w WCKiP spektakl profilaktyczny "Gra".

27.11: Samorząd Uczniowski przeprowadził tradycyjną zbiórkę pieniędzy w ramach akcji Góra grosza

27.11 (czwartek, godz. 16.30- 19.00): dyskoteka andrzejkowa.


więcej...

28.11: przedwczoraj Pani Regina Flis przeprowadziła szkolne eliminacje do III Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/ AIDS Razem przeciw AIDS. Do reprezentacji Gimnazjum zakwalifikowały się: Marta Wierzchowska, Kinga Bukowska, Agata Paszkiewicz (wszystkie z klasy IIa)
Etap powiatowy rozegrany zostanie w grudniu.


Powrót na początek strony