2008/2009

2.12: zespół tańczący krakowiaka (opiekun: Marlena Kukier) oraz recytatorzy (opiekun: Dariusz Polonis) wystąpili na gali Powiatowego Przeglądu Kulturalnego w WCKiP.

2.12: z powodzeniem wzięliśmy udział w Powiatowym Konkursie fizyczno- biologiczno- chemicznym dla gimnazjów organizowanym przez węgorzewskie Liceum Ogólnokształacące. Szczegółowe wyniki- wkrótce.

3.12: na korytarzu szkolnym, na I piętrze, można obejrzeć wystawę przygotowaną przez koło turystyczno- historyczne prowadzone przez pana Roberta Jarosza.

3.12: na lekcjach języka angielskiego mamy przyjemność spotkać się z panią Jenny Mazurek z Australii, która w sposób barwny opowiada o życiu w swoim kraju.

8.12: wszystkie grzeczne i niegrzeczne dzieci odwiedził, spóźniony nieco, Mikołaj.

9.12: miło mi zawiadomić, że Kasia Klębowska (IIh) otrzymała roczne stypendium Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko- Mazurskiego w ramach projektu "Program stypendialny szansą na rozwój edukacyjny uczniów Warmii i Mazur". Kasia w ramach projektu będzie realizować dodatkowy indywidualny program z matematyki. Jej opiekunem jest pani Alina Kaczmarczyk.

9.12: odbył się finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/ AIDS Razem przeciw AIDS. W kategorii "gimnazjum" Marta Wierzchowska (IIa) zajęła II miejsce, a Kinga Bukowska (IIa) miejsce III. Serdecznie gratulujemy!

10.12: otrzymaliśmy wyniki naszych uczniów uzyskane w Powiatowych Konkursach zorganizowanych przez Liceum Ogólnokształcące w Węgorzewie w dniu 2.12.

Biologiczny, Ptaki drapieżne (startowało 17 osób):

Chemiczny, Chemia w gospodarstwie domowym (startowało 10 osób): Fizyczny (startowało 5 drużyn): Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom i zdobywcom czołowych miejsc oraz dziękujemy organizatorom, nauczycielom i dyrekcji LO!

12.12: pani Marlena Kukier pojechała z członkiniami chóru szkolnego do Mikołajek. W programie wyjazdu jest odwiedzenie basenu i... lodowiska.

12.12: grupa naszych uczniów, która przeszła eliminacje szkolne (Maciej Włodarczyk, Magda Kulszewicz, Magdalena Błaszko, Adam Tarasiewicz, Justyna Kasperowicz, Kamila Drabyk), wzięła udział w II etapie Konkursu Wiedzy o Samorządzie. Opiekunem grupy jest pan Rafał Denisow.

15.12: w piątek, 12.12, odbył się VIII Powiatowy Konkurs Języka Polskiego "Tu wszędzie jest moja ojczyzna..." dla klas II. Organizatorkami były panie Dorota Paszkiewicz, Beata Karwowska, Anna Oleszkiewicz i Jolanta Subocz.Przewodniczącą komisji była pani Anna Stasińska z węgorzewskiej Biblioteki Publicznej. Wyniki:

Wyróżnienie specjalne za recytację wiersza Michała Kajki, którego twórczość była tematem przewodnim tegorocznego konkursu, uzyskała Anna Teliczan z Więcek. Gratulujemy!

15.12:W sobotę 13 grudnia 2008 roku w Wołominie odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Polski Wietnamskich sztuk walki. Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych, w następujących konkurencjach:
QUYEN- formy bez broni
QUYEN VU KHI- formy z bronią
SONG LUYEN- układy walk
CHI VAT- zapasy
THI DAU- walki full contact.
W tegorocznych mistrzostwach wystartowało 215 zawodników z kilkunastu klubów VIET VO DAO, VOVINAM, JU JITSU oraz MMA.
Wśród 14 osobowej ekipy reprezentującej Węgorzewo znalazło się 4 uczniów naszej szkoły: Cezary Głębocki, Adrian Pacewicz, Paweł Pasemko i Michał Zapaśnik.
Czarek wywalczył złoto w konkurencji CHI VAT kat. młodzik do 53 kg., Adrian zaś uplasował się na 2 pozycji również w tej konkurencji, w kategorii wagowej +62 kg.
Na uwagę może zasługiwać również Michał Zapaśnik, który startował w parze, z Tomkiem Biłasem, w konkurencji SONG LUYEN, w kategorii open ( a więc z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami), plasując się na czwartej pozycji.

15.12: występ kabaretu LUZ w programie Quo Vadis.

17.12: rozegrany został szkolny konkurs "Opowieść wigilijna po polsku", którego organizatorkami były, tradycyjnie, panie Anna Bolik- Kun i Małgorzata Bacewicz. Wyniki- wkrótce.

17.12: na podstronie "Nowości biblioteki szkolnej" umieszczone zostały przedświąteczne nowości książkowe, dostępne w naszej bibliotece.

18.12: do drugiego etapu konkursu poetyckiego "Namuzowywanie", organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące w Węgorzewie, zakwalifikowali się:

Finał odbędzie się w lutym w WCK. Gratulujemy i trzymamy kciuki za ich dalsze powodzenie.

18.12: Corinna Pyplok i Dominik Kucharski zakwalifikowali się do finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, który odbędzie się 10.01.2009r. w Olsztynie. Nauczycielem finalistów jest pani Beata Jankowiak. Gratulujemy!

19.12: wszystkim uczniom i ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom obsługi życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku.

Dyrekcja Gimnazjum im. J.A.Helwinga